Kaikkien äitien pitäisi opettaa tyttärilleen

että mies tekee aloitteen ja pojilleen että ei jää odottamaan vaan pyytää tyttöä treffeille. Kasvatus kunniaan !
16125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Joo ok muuten, paitsi ettei nyt eletä enää 40- tai 50-lukua.... ;-)

Äänestä

Näin minulle opetettiin. Ei lähde pois koskaan. Äitini oppi oli että vain tyrkyt naiset tekee aloitteen. Äiti oli viisas nainen!

Äänestä
  • Kumpi sitten pahempaa, tyrkyt naiset vai saamattomat miehet??

    Äänestä

  • kysyn vaan kirjoitti:

    Kumpi sitten pahempaa, tyrkyt naiset vai saamattomat miehet??

    Molemmat. Kumpikaan ei ansainnut ketään .

    Äänestä

  • Voi tehdä aloitteen olematta tyrkky.

    Äänestä

  • Äitinsä tytär kirjoitti:

    Molemmat. Kumpikaan ei ansainnut ketään .

    Jessus mikä perustelu.

    Äänestä

naiset ovat aina olleet alistujia ja niin pitäisi olla jatkossakin. Mies on perheen pää ja nainen tottelee miestä. Perinteet kunniaan!

Äänestä
  • Nainen on se joka kääntää miehen pään, mies ei cain sitä tajua ;)

    Äänestä

Mene sä asumaan Afganistaniin vaikka. Meillä Suomessa ihmiset ovat tasa-arvoisia eikä kukaan tottele ketään. Sut voisin korkeintaan kouluttaa tottelemaan!

Äänestä
  • Oletko tehnyt itsestäsi tyrkyn kun noin otti koville ;)

    Äänestä

  • tyrkky ja huora. Saudi-Arabiassa oikeus langettaisi sinulle kivitystuomion.

    Äänestä

  • Sinä olet kirjoitti:

    tyrkky ja huora. Saudi-Arabiassa oikeus langettaisi sinulle kivitystuomion.

    Mikset muuta jonnekin takapajuiseen junttilaan, saattaisit sopia hyvinkin joukkoon.

    Äänestä

Voi ei... sit ei mua olis olemassa :( Älkääs nyt ihmeessä. Onhan työpaikallakin sääntöjä, eivätkä kaikki niitä aina noudata. Eikös se ole hyvä jos hommat(kaikenlaiset) hoituu, niin se on tärkeintä.

Äänestä

Samaa mieltä. Uskon, että aktiiviset naiset usein päätyvät yhteen miehen kanssa, joka ei ollut tarpeeksi kiinnostunut nähdäkseen vaivaa tai laittamiseen itseään likoon. Ei kannata pidemmän päälle. Toki voi lopulta alkaa toimia, jos mieskin kiinnostuu.

Äänestä
  • Mun exän kaveri järjesti tapaamisen miehen kanssa käy se niinkin joudutaan asioita.eihön sitä nyt jalatristissä passaa olla.

    Äänestä

Tyrkyt saa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapsetonitse kirjoitti:

että mies tekee aloitteen ja pojilleen että ei jää odottamaan vaan pyytää tyttöä treffeille. Kasvatus kunniaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu