diane novaa 3kk

tiia

Syön diane novaa, olen syönyt sitä nyt kolme kuukautta,aloitin heinäkuussa. Olen myös parivuotta aikasemmin syönyt sitä, se kyllä teki ihon paremmaksi,mutta siinä kului aika kauan aikaa,jotain puoli vuotta. Miksiköhän näin pitkä aika, onko se siis normaalia? Sanotaan että punaiset jäljet hälvenevät ajan kanssa pois,onko näin?Minulla ei siis ole mitää arpia. Vain puanisia jälkiä finneistä,tosin niitä on aika paljon. Että meikkivoodetta on käytettävä.

Onko kokemuksia ruokavalion muuttamisesta? Luonnon tuotteista? En halua mitään rankkoja puhdistusvoiteita,mutta mitkä ovat teillä tehonneet?

2

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noora

      Itsellä menossa pian toisen liuskan viimeinen pilleri ja on jo havaittavissa hieman paranemista ihossa. Ihollani ei siis ollut kuin muutama näppy sillontällöin (okei, sen takia diane novat halusinkin kun niitä näppyjä oli joka päivä viimekset 2kk), mutta kun aloitin nää pillerit, niin tuppas finnejä naama täyteen. Onneksi on nyt lähössä poispäin.

      Mulla on ihan sama ongelma noiden punaisten jälkien suhteen. Mites olet koittanut niitä itse häiventää? Jollain voiteella? itse olen koittanut hydrocortisonia ja bebantenia sun muita laitella, vaan ei taida kovin terveellistä olla? BM-geeli kyllä auttoi, mutta se on turhan kallista. Jotain halvempia konsteja ottaisin vastaan. Aurinkohan tunnetusti auttaa: kesällä etelänreissun jälkeen lähti kaikki punaiset jäljet pois, mutta sen jälkeen tulleista finneista on tietenkin punaisia jäljiä posket täynnä ja meikkivoidetta pitää käytellä.

      Tietenkin lähtisi noikin jäljet pois, jossei mitään käyttäisi iholla mutta EI sitä kehtaa olla käyttämättäkään :(

      • tiia

        En ole koittanut mitään voidetta niihin,pelkään että niistä tulee finnejä.Mutta ajattelin että kun finnit on nujerrettu,menen kosmetologolle. Koska minulla pukkaa vieläkin näppyjä naamaan,ja niistä tulee lisää jälkiä. Puolivuotta kuulemma pitäis diane novaa syödä,ni näkyy tuloksia. Mä oon monta kertaa luullu,et nyt se iho alkaa paranemaan ja ootas vaan vähän aikaa ja taas tulee näppyjä. Itse käytän revlonin peittävää meikkivoidetta,se peittää rumat jäljet,en sitten tiiä et tukahduttaako ihon?Sitkeyttä..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7582
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3517
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2564
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      62
      1364
    Aihe