Mikä siinä on että läskipakara tyttöystävä täytyy ajaa niin kiinni siihen automaattiin autolla että voi melkein ikkunasta asioida? Eikö jalat toimi saatana sen verran että voi kävellä pari metriä ihan PARKKIRUUDUSTA joita on useita siinä lähellä?
On myös ihmeellistä katsella miten joku saakelin hippi valuu hitaasti kuin räkä eteenpäin vaikka tietää varsin hyvin että blokkaa jonkun poispääsyä kokoajan ruudustaan mihin jäi toisten ajattelu vai onko pilvenpoltto vienyt viimeisetkin aivosolut?
Kakarat jättää polkupyörät KESKELLE ETUOVEA? On olemassa ihan pyöräteline ja eikö kotona ole opetettu ettei pyörillä tukita kaupan sisäänkäyntiä poikittain?!!
Siis mikä ihmisiä vaivaa helvetti?Tuntuu että joillakin on kova tarve melkein ajaa kauppaan sisälle ettei vaan joudu kävelemään 2 metriä parkkiruudusta.
Jumaliste että on vetelää sakkia.
En kirjoittelisi ellei tämä olisi jokapäiväistä.Koittakaa nyt jumalauta ryhdistäytyä!
Salen piha ja idiootit
2
394
Vastaukset
- Tohori
Jos kaikki muut ihmiset ärsyttää noin paljon, sinulla on paha burn out, masennus, t tms.
Loma, terapia tai vaikeimmissa tapauksissa lääkitys auttaa- Jotain rajaa kiitos
Toisten itsekkyys hieman tässä rasittaa minuakin.Olen huomannut tuon että tylysti ajetaan autolla siihen automaatille eikä siihen mahdu edes toinen jonottamaan vuoroaan.Eikö tosiaan jalka kestä kävellä paria metriä parkkiruudusta?
Ja just nuo muksut pyöriensä kanssa fillarit poikittain siinä sisäänkäynnin oviaukossa, eikö vanhemmat ole opettaneet näille mitään käytöstapoja?
Itse ajan paljon pyörällä ja laitan pyörätelineeseen pyöräni että muut mahtuu kulkemaan.Ei ole kivaa hypellä toisten esteradan yli mennessään kauppaan.Eräs vanhempi nainen oli juuri kaatua jonkun muksun pyörään kun ei arvannut ulos tullessaan että kulku on estetty pyörillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site866058Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148