Mikä siinä on että läskipakara tyttöystävä täytyy ajaa niin kiinni siihen automaattiin autolla että voi melkein ikkunasta asioida? Eikö jalat toimi saatana sen verran että voi kävellä pari metriä ihan PARKKIRUUDUSTA joita on useita siinä lähellä?
On myös ihmeellistä katsella miten joku saakelin hippi valuu hitaasti kuin räkä eteenpäin vaikka tietää varsin hyvin että blokkaa jonkun poispääsyä kokoajan ruudustaan mihin jäi toisten ajattelu vai onko pilvenpoltto vienyt viimeisetkin aivosolut?
Kakarat jättää polkupyörät KESKELLE ETUOVEA? On olemassa ihan pyöräteline ja eikö kotona ole opetettu ettei pyörillä tukita kaupan sisäänkäyntiä poikittain?!!
Siis mikä ihmisiä vaivaa helvetti?Tuntuu että joillakin on kova tarve melkein ajaa kauppaan sisälle ettei vaan joudu kävelemään 2 metriä parkkiruudusta.
Jumaliste että on vetelää sakkia.
En kirjoittelisi ellei tämä olisi jokapäiväistä.Koittakaa nyt jumalauta ryhdistäytyä!
Salen piha ja idiootit
2
391
Vastaukset
- Tohori
Jos kaikki muut ihmiset ärsyttää noin paljon, sinulla on paha burn out, masennus, t tms.
Loma, terapia tai vaikeimmissa tapauksissa lääkitys auttaa- Jotain rajaa kiitos
Toisten itsekkyys hieman tässä rasittaa minuakin.Olen huomannut tuon että tylysti ajetaan autolla siihen automaatille eikä siihen mahdu edes toinen jonottamaan vuoroaan.Eikö tosiaan jalka kestä kävellä paria metriä parkkiruudusta?
Ja just nuo muksut pyöriensä kanssa fillarit poikittain siinä sisäänkäynnin oviaukossa, eikö vanhemmat ole opettaneet näille mitään käytöstapoja?
Itse ajan paljon pyörällä ja laitan pyörätelineeseen pyöräni että muut mahtuu kulkemaan.Ei ole kivaa hypellä toisten esteradan yli mennessään kauppaan.Eräs vanhempi nainen oli juuri kaatua jonkun muksun pyörään kun ei arvannut ulos tullessaan että kulku on estetty pyörillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583713Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723085Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin532281Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141510Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651289- 861146
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23981Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55955- 47942