Salen piha ja idiootit

mikä vaivaa ulvila?

Mikä siinä on että läskipakara tyttöystävä täytyy ajaa niin kiinni siihen automaattiin autolla että voi melkein ikkunasta asioida? Eikö jalat toimi saatana sen verran että voi kävellä pari metriä ihan PARKKIRUUDUSTA joita on useita siinä lähellä?

On myös ihmeellistä katsella miten joku saakelin hippi valuu hitaasti kuin räkä eteenpäin vaikka tietää varsin hyvin että blokkaa jonkun poispääsyä kokoajan ruudustaan mihin jäi toisten ajattelu vai onko pilvenpoltto vienyt viimeisetkin aivosolut?

Kakarat jättää polkupyörät KESKELLE ETUOVEA? On olemassa ihan pyöräteline ja eikö kotona ole opetettu ettei pyörillä tukita kaupan sisäänkäyntiä poikittain?!!

Siis mikä ihmisiä vaivaa helvetti?Tuntuu että joillakin on kova tarve melkein ajaa kauppaan sisälle ettei vaan joudu kävelemään 2 metriä parkkiruudusta.
Jumaliste että on vetelää sakkia.

En kirjoittelisi ellei tämä olisi jokapäiväistä.Koittakaa nyt jumalauta ryhdistäytyä!

2

423

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tohori

      Jos kaikki muut ihmiset ärsyttää noin paljon, sinulla on paha burn out, masennus, t tms.

      Loma, terapia tai vaikeimmissa tapauksissa lääkitys auttaa

      • Jotain rajaa kiitos

        Toisten itsekkyys hieman tässä rasittaa minuakin.Olen huomannut tuon että tylysti ajetaan autolla siihen automaatille eikä siihen mahdu edes toinen jonottamaan vuoroaan.Eikö tosiaan jalka kestä kävellä paria metriä parkkiruudusta?

        Ja just nuo muksut pyöriensä kanssa fillarit poikittain siinä sisäänkäynnin oviaukossa, eikö vanhemmat ole opettaneet näille mitään käytöstapoja?

        Itse ajan paljon pyörällä ja laitan pyörätelineeseen pyöräni että muut mahtuu kulkemaan.Ei ole kivaa hypellä toisten esteradan yli mennessään kauppaan.Eräs vanhempi nainen oli juuri kaatua jonkun muksun pyörään kun ei arvannut ulos tullessaan että kulku on estetty pyörillä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1251
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe