Mä oon funtsinu

että mä funtsin ihan liikaa. Olis asiat paljon helpompia kun ei tarttis aina niin pirusti pohtia. Olis vaan sellanen ihminen, että antais mennä vaan. Kun kaikkee tarttee niin pirusti miettiä ja tuskaa tuntea kaiken maailman muittenkin asioista.
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Et pääse. Lomat on peruttu.
Mulla on sulle asiaa.

Äänestä

Tää meni siis 'kaverille'.

Äänestä
  • 'kavereita' on monella

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomalle lähden kirjoitti:

että mä funtsin ihan liikaa. Olis asiat paljon helpompia kun ei tarttis aina niin pirusti pohtia. Olis vaan sellanen ihminen, että antais mennä vaan. Kun kaikkee tarttee niin pirusti miettiä ja tuskaa tuntea kaiken maailman muittenkin asioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu