Kiitos kaikille niille

koiranomistajille, jotka pitävät koiransa hihnassa, eivätkä anna koiriensa juosta vapaana.

Kiitos myöskin kaikille niille koiranomistajille, jotka korjaavat koiransa ulosteet, eivätkä jätä niitä muiden tallottaviksi.
984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eipä kestä, ilo puolellamme.

Äänestä

On sinulla hyvä aloitus, nyt toivotaan ettet liian aikaisin kiitellyt.
Yritetään olla toiveesi arvoisia !

Äänestä

Eipä kestä! Ilo olla yhteiskuntakelpoinen koirakko :)

Äänestä

Ole hyvä :)

Äänestä

Noita. Ns. Huomaavaisia koiranomistajia ei ole olemassa. Kuuluu sarjaan joulupukki,luomuruuan kuluttajat,hammaskeijut,eettiset öljy-yhtiöt ja palvelualttiit verovirkailijat.
En muista nähneeni viimeisen kymmenen vuoden aikana kuin ehkä yhden ulkoiluttaja jolla oli kakkapussi mukana.

Äänestä
  • Jos kukaan ei keräis niin täällä hukuttais scheisseen. Eli kyllä jotkut kerää. Minä mukaanlukien (enkä oo kyllä joulupukki..)

    Äänestä

  • Kuule. minulla on rulla kakkapusseja aina mukana, taskussa, joten et näe niitä. Joskus harvoin kun koirani tekee kakkansa hoidetulle alueelle, otan sen pussiin ja vien lähimpään roskikseen. Mutta koirani ei pidä yleisöstä, joten mennään metsään jonne suurimmaksi osaksi tekee kakkansa, se ei ole hoidettua aluetta, joten en sieltä kerääkään, vai onko sinulla joku tarve mennä punkkeja just sinne pusikoihin keräämään?

    Äänestä

Minä kerään jos koira vääntää tortun kadulle taikka hoidetulle nurmikolle. Rytäkkö on paskalle sopiva paikka ja sinne skeida saa myös jäädä.

Koira on irti keskellä metsää valvovan silmäni alla...kuten monilla muillakin.

Äänestä
  • Tämä on käytäntö täälläkinpäin. Ei ongelmia, ja sekös mahtaa tuota yhtä harmittaa :) Tuolla palstakoiravihaajapelkurilla ei ole elämää, vaan tänne käy purkamassa pahaa oloaan ja kanavoimassa pelkotilojaan. Säälittävä tyyppi, tosta ei kannata välittää :) naurattaa lähinnä lapsellisuutensa :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sarita6 kirjoitti:

koiranomistajille, jotka pitävät koiransa hihnassa, eivätkä anna koiriensa juosta vapaana.

Kiitos myöskin kaikille niille koiranomistajille, jotka korjaavat koiransa ulosteet, eivätkä jätä niitä muiden tallottaviksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu