Haluaisin koodeja... Selittäkää ne koodit sitten, että mitä ne tarkoittaa (tai mitä niillä tehdään ja mihin tilanteisiin niitä vois käyttää)... Kiitos etukäteen...
Sims koodeja Deluxe editioon...
tietämätön....
6364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tiedän yhden koodin. Se on rahakoodi. Sen saa kun kirjoittaa siihen koodi kentään "rosebud". Siitä tulee rahaa, ja niin edelleen.
Täs on rahakoodi:paina shift ctrl yhtä aikaa ja sit paina c ja sinne ylös tulee sit semmonen harmaa jutska ni sinne kirjotat: rosebud !;!;!;1
ni sit painat enter :iä niin kauan et saat tarpeex rahaa! sit toinen koodi: laita se harmaa homma taas siihen yläkulmaan ja kirjota:
move_objects on ja sit jos sä haluut sen pois ni laita on :in tilalle off . se koodi on semmonen,et sil pystyy siirtään sitä simii ja sen voi sen simin poistaa (HUOM! se peli kannattaa tallentaa enen ku poistaa simin!)se sim palaa kyllä ku painaa siitä sen simin päästä siis siitä mistä valitaan se kenel pelaa. kolmas koodi: se on : route_balloons on/off siis se off on sen hommelin poistamiseen.ja taas se koodi on semmonen et jos joku simi on oviaukol tai jossain muualla paikalalla tiellä ni sen simin pään ylä puolelle tulee kupla mis lukee "route waiting" semmoset koodit!!!
Täs on rahakoodi: Rosebud ja sitten tulee enemmän rahaa, jos laitat näin: Rosebud;!;!;! jne....
Eli normaalisti Rosebud, mutta sinne perään ;!;!;!;! tollasta... : )
Ja sen koodiruudukon saat näytön vasempaanyläkulmaan näin: Paina samaan aikaan seuraavia näppäimiä:
Ctrl , sen yläpuolella oleva nuolenkuva ja C
No se rahakoodi tulikin jo, ja sit on ainakin move_objects on se on semmonen koodi, et voi vaikka poistaa tai laittaa esineitä tontin ulkopuolella, ja voit poistaa ihmisiä, esim vieraita jos ne tulee kylään, etkä haluiskaan. Ja voit poistaa roskia, ja sun ukkelin. se ei katoa, mut se häviää six aikaa ku et paina sen ukkelin kuvaa. ja sit ku painat, se tulee taas takas ja sillä on kaikki vihreenä. eli se on aika hyvä.. ;D Eli ku myyt sun ukkos ja klikkaat sitä sen jälkeen, sillä menee hyvin, eli kaikki on vihreenä. Ja sit jos haluut sen koodin pois, laita move_objects off
Jos tarkotat 2 Simsiä niin se on kyl:moveobjects on/off
koklasin koodeja mutta sano jotain skeidaa: sorry! no shuts tms. ja ku olin koettanuviitisen kertaa, luovutin mutta en saanu sitä laatikkoo pois(tai en muistanu miten sen saa)
mitäs ny???