Voi turkasen tulimmainen..

Jopa iski kauhea ikävä päälle. Taidan mennä nukkumaan sadaksi vuodeksi ja herään vasta sitten, kun hän suutelee minua.
10105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sama tauti vaivaa täällä, Yhdellä sammakalla, jos kelpaa. Sen pituinen tuhkimo..

Äänestä
  • Miksei kelpaisi, jos kerran hän olet.. Masentaa, kun mitään ei tapahdu ikinä. Lopulta käy niin, ettei vaan enää jaksa pitää yllä toivoa mistään..

    Äänestä

En suosita koko loppuelämän nukkumista, itselläni oli piiloutunut eräs esine jota piti sitten etsiä, kun muistanut minne olin itse sen laittanut.

Aloin ajattelemaan takaisin päin, että milloin viimeksi käytin kyseistä esinettä (pyörän pumppua), että jostain lähistöltä sen pitäisi siis löytyä.

No se oli piiloutunut nahkatakin helman alle jotta en huomannut sitä. Heti en huomannut.

Äänestä
  • Lakastan sua, kun aina pumppaat muhun hengen:)) Mitäs nyt? Arvaako pojatkin?

    Äänestä

HannaR jos minä suutelisin sinulta pään pyörälle ja niin että sukatki pyöris jaloissa?
Auttasko se? Pitääkö varata saha mukaan et saa sulta "jalat alta" :))
On täällä paljon muutaki elämisen arvosta kuin vain se yksi ihminen.
Muistetaan nyt nauttia elämän pikkujutista vaikak se joku olisi vielä löytymättä tai ei tullut yhteistä elämää vaikka joku kohdalle osuikin :))

Äänestä
  • Älä ikinä luovuta! Etsin kunnes löydän sun..ajatukset harhailee nyt pahasti:( Ehkä sitten yöllä?

    Äänestä

  • No sanotaanko vaikka niin, että kun se tietty ihminen tulee vastaan ja ihastuu, niin silloin ei vain ajattele yhtään mitään muuta. Minä en vaihda miehiä niin kuin alushousuja. Siksi tämä on minulle suurempi asia kuin monelle pelimiehelle/-naiselle. Suuret tunteet on suuria, joista ei vaan pääse yli eikä ympäri.

    Äänestä

  • HannaR. kirjoitti:

    No sanotaanko vaikka niin, että kun se tietty ihminen tulee vastaan ja ihastuu, niin silloin ei vain ajattele yhtään mitään muuta. Minä en vaihda miehiä niin kuin alushousuja. Siksi tämä on minulle suurempi asia kuin monelle pelimiehelle/-naiselle. Suuret tunteet on suuria, joista ei vaan pääse yli eikä ympäri.

    Täysin samoilla linjoilla, vain pidempiaikaisia suhteita ollut täälläkin. Toivoisin tulevankin olevan, jos ikinä löydämme toisiamme uudelleen.. Tämä ei ollut mitään tarua. Ehkä valvominenkin jo alkaa vaikuttaa, vähän tuota univelkaa lähiaikoina tullut. Silti kaikki totta.

    Äänestä

  • HannaR. kirjoitti:

    No sanotaanko vaikka niin, että kun se tietty ihminen tulee vastaan ja ihastuu, niin silloin ei vain ajattele yhtään mitään muuta. Minä en vaihda miehiä niin kuin alushousuja. Siksi tämä on minulle suurempi asia kuin monelle pelimiehelle/-naiselle. Suuret tunteet on suuria, joista ei vaan pääse yli eikä ympäri.

    Kauankos tätä on jatkunut?

    Äänestä

Hyviä sanontoja, Vimpelin Vihamiehet, Turun Tuppuset sentään, jne...
Helsingin Hirtettävätkin vielä :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HannaR. kirjoitti:

Jopa iski kauhea ikävä päälle. Taidan mennä nukkumaan sadaksi vuodeksi ja herään vasta sitten, kun hän suutelee minua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu