14 vinkkiä onnellisuuteen

295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Jos käyttäytyy itse tökerösti tai ilkeästi muita kohtaan, huomiota ja tunnustusta saa kyllä odottaa"

Äänestä

Unohdit sen jatkon.

Ojasen mukaan kaikkein tärkein askel kohti onnellista elämää on se, että itse huomaa muut ihmiset, kiittää ja olla muutenkin kohtelias ja huomaavainen.

Päinvastoin toimiminen taas lisää sekä omaa että lähipiirin pahoinvointia. Nykyaika suosii paljon kyynisyyttä ja kriittisyyttä, mutta se tie ei johda onneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vink vink kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/hyvaolo/art-1288696326066.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu