Nyt voi rauhassa kohottaa maljaa kun Nousiaisten lantalaa ei laajenneta. Tämäpäivä 4.6 tullaan muistamaan Maskussa voitonpäivänä.
Masku voitti sikala tappelun
Hyvä Masku
3
224
Vastaukset
- Noustelaine
Voititte tämä erän, mutta muistakaapa että sinne teidän puolelle tullaan rakentamaan moottoritie. Minusta kyllä moottoritiestä on paljon enemmän haittaa kun sikalan laajannuksesta. Tämä sikala on ollut aina Nousiasten maamerkki ja olisi ollut vähintään kohtuullista että sitä oltaisiin laajennettu.
- eläinten edut
Suuret sikalat pitäisi lailla kieltää, siat voivat niissä huonosti.
- Naantaliin kaikki!
Kun lukee paikallislehdestä Maskua koskevia poliisiuutisia, niin on pakko tulla aloittajan kanssa samaan johtopäätöseen - Maskussa on jo sikoja omasta takaa aivan tarpeeksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131762Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 781348
- 541193
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81102- 741085
- 1091019
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850