Kokemuksia PR-Varustelu Turku

e28518i

Onko kellään kokemuksia PR-Varustelusta joka toimii Turun ja Raision rajamailla?
Mulla on ja pelkästään hyvää, aivan loistava paikka.
Olen asioinut heillä vuodenvaihteesta asti. Silloin asensivat autooni alkolukon. Hinta oli edullinen, toiminta täsmällistä ja luottamusta herättävää. Homma hoitui alle sovitun ajan ja kaikki oli tehty niin kuin sovittiin.
Tämän jälkeen kun olen käynyt alkolukon tiedon purussa ni homma on toiminnu täydellisesti.
Tänään tuli taas positiivinen käynti liikkeessä.
Ilmastointi lakkas toimimasta bebaristani ja kävin siellä maanantaina ilman aikavarausta ja sain auton tutkimuksiin varttiissa. Noin 20 min ja homma selvisi, ilmastoinnin "täyttöputken suutin" vuotaa. Sit tilasin huollon tähä aamuun (olisi onnistunut varmasti muuten heti mutta menin sinne hiukan ennen kun laittoivat liikkeen kiini).
Kävin aikaisemmin "vahingossa" toisessa paikassa ja tuomio oli tyly, kompressori paskana ja hinta 1490 työt. Onneksi heräsi epäilys ja menin PR-Varusteluun Vennon vai mikä sen nimi olikaan juttusille.
Tänään sit aamulla sinne ja homma hoitui nopeammin kun luvattiin ja sitten kassalle...se söpö ja niin mukava tyttö joka muuten tietää todella paljon ainakin alkolukoista ja ilmastoinnista, jonka takia olen siellä asioinut, ni pyysi multa simmosta summaa että vei jalat alta. Odotin jotai 250-300 mut 135 riitti.
Kaiken tämän lisäksi sain aivan loistavaa palvelua, sovittujen aikataulujen pitämistä, hymyä ja iloista keskustelua niin hallissa kuin tiskilläkin.
Lisäksi paikka on todella siisti ja niin myös työn tekijätkin, en keksi mitään negatiivista paikasta.
Olen ollut heidän asiakkaana jo kohta puoli vuotta ja tämä suhde kestää kyllä hautaan asti.
SUOSITTELEN!

11

4880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----

      taisit saada myös hiukan "piparia" siltä söpöltä kassatytöltä kun niin täytyy kehua.

    • Pelköstään hyviä kokemuksia myös ko. Yrityksestä.

    • Anonyymi

      Mulle vaihtoivat 73Ah akun diesel autoon, alkuperäinen oli 85Ah! Autossa paljon sähköä vieviä laitteita,veloittivat tästä 200€! Kusetusta!

      • Anonyymi

        Samankaltaiset kokemukset, väitti eeberin olevan rikki, vaikka ei ollut. Uusi 1500€:a toinen paikka vilkaisi ja kaikki toimii, ja maksoi 49€:a.


    • Anonyymi

      Eivät osaa korjata Citikan ilmastointia. Rikkoivat putket ja yrittivät veloitta uusinta korjauksesta 996 euroa. Muutenkin erittäin ylimielinen vastaanotto.

    • Anonyymi

      Paska firma ..välttäkää!!!

    • Anonyymi

      Eivät osaa korjata mitään vaativampaa esimerkiksi jakohihnan vaihdot täysin ylivoimaista.

    • Anonyymi

      Joo samansuuntaiset kokemukset täällä. Eivät vastaa korjauksiensa laadusta normaalin takuuaikojen puitteissa. En suosittele kenellekään.

    • Anonyymi

      Joku kirjoitti aiemmin jostakin söpöstä kassa tytöstä. Itse en sellaista liikkeessä käydessäni kohdannut vaan tuolilla rötköttävän kädet niskan takana kainaloitaan esittelevän jo parhaat päivänsä nähneen oletetun mieshenkilön. Tällöin myös ymmärsin että mistä nimi Pr-varustelu tulee = Persreikä-varustelu.

    • Anonyymi

      Oliko persreijällä lukulasi?

    • Anonyymi

      Minulla oli auto tuolla webaston korjauksessa ja vikakoodi oli paljastanut, että lämpötilaanturi oli rikki. Kun auto oli korjaamolla, soittivat ja kertoivat, että vesipumppu on rikki ja pitää vaihtaa. Vähän ihmettelin ja suostuin, että se sitten vaihdetaan, jos kerran on rikki. Nyt, kun autoni oli toisella korjaamolla nokkaketjun vaihdossa, uusivat vesipumpun ja sanoivat, että vanha pumppu oli auton alkuperäinen ja antoivat sen minulle mukaan. Toisin sanoen PR Varustelu ei ollutkaan vaihtanut pumppua, toki laskuttivat siitä. Aivan käsittämätöntä kusetusta, en voi suositella tällaista huijarifirmaa kenellekään.

      Joona

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      55
      6613
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      57
      5803
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      110
      5139
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      16
      3883
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3783
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      132
      3480
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3350
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      170
      2940
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2749
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      52
      2608
    Aihe