Onko kellään kokemuksia PR-Varustelusta joka toimii Turun ja Raision rajamailla?
Mulla on ja pelkästään hyvää, aivan loistava paikka.
Olen asioinut heillä vuodenvaihteesta asti. Silloin asensivat autooni alkolukon. Hinta oli edullinen, toiminta täsmällistä ja luottamusta herättävää. Homma hoitui alle sovitun ajan ja kaikki oli tehty niin kuin sovittiin.
Tämän jälkeen kun olen käynyt alkolukon tiedon purussa ni homma on toiminnu täydellisesti.
Tänään tuli taas positiivinen käynti liikkeessä.
Ilmastointi lakkas toimimasta bebaristani ja kävin siellä maanantaina ilman aikavarausta ja sain auton tutkimuksiin varttiissa. Noin 20 min ja homma selvisi, ilmastoinnin "täyttöputken suutin" vuotaa. Sit tilasin huollon tähä aamuun (olisi onnistunut varmasti muuten heti mutta menin sinne hiukan ennen kun laittoivat liikkeen kiini).
Kävin aikaisemmin "vahingossa" toisessa paikassa ja tuomio oli tyly, kompressori paskana ja hinta 1490 työt. Onneksi heräsi epäilys ja menin PR-Varusteluun Vennon vai mikä sen nimi olikaan juttusille.
Tänään sit aamulla sinne ja homma hoitui nopeammin kun luvattiin ja sitten kassalle...se söpö ja niin mukava tyttö joka muuten tietää todella paljon ainakin alkolukoista ja ilmastoinnista, jonka takia olen siellä asioinut, ni pyysi multa simmosta summaa että vei jalat alta. Odotin jotai 250-300 mut 135 riitti.
Kaiken tämän lisäksi sain aivan loistavaa palvelua, sovittujen aikataulujen pitämistä, hymyä ja iloista keskustelua niin hallissa kuin tiskilläkin.
Lisäksi paikka on todella siisti ja niin myös työn tekijätkin, en keksi mitään negatiivista paikasta.
Olen ollut heidän asiakkaana jo kohta puoli vuotta ja tämä suhde kestää kyllä hautaan asti.
SUOSITTELEN!
Kokemuksia PR-Varustelu Turku
11
4255
Vastaukset
- ----
taisit saada myös hiukan "piparia" siltä söpöltä kassatytöltä kun niin täytyy kehua.
Pelköstään hyviä kokemuksia myös ko. Yrityksestä.
- Anonyymi
Mulle vaihtoivat 73Ah akun diesel autoon, alkuperäinen oli 85Ah! Autossa paljon sähköä vieviä laitteita,veloittivat tästä 200€! Kusetusta!
- Anonyymi
Samankaltaiset kokemukset, väitti eeberin olevan rikki, vaikka ei ollut. Uusi 1500€:a toinen paikka vilkaisi ja kaikki toimii, ja maksoi 49€:a.
- Anonyymi
Eivät osaa korjata Citikan ilmastointia. Rikkoivat putket ja yrittivät veloitta uusinta korjauksesta 996 euroa. Muutenkin erittäin ylimielinen vastaanotto.
- Anonyymi
Paska firma ..välttäkää!!!
- Anonyymi
Eivät osaa korjata mitään vaativampaa esimerkiksi jakohihnan vaihdot täysin ylivoimaista.
- Anonyymi
Joo samansuuntaiset kokemukset täällä. Eivät vastaa korjauksiensa laadusta normaalin takuuaikojen puitteissa. En suosittele kenellekään.
- Anonyymi
Joku kirjoitti aiemmin jostakin söpöstä kassa tytöstä. Itse en sellaista liikkeessä käydessäni kohdannut vaan tuolilla rötköttävän kädet niskan takana kainaloitaan esittelevän jo parhaat päivänsä nähneen oletetun mieshenkilön. Tällöin myös ymmärsin että mistä nimi Pr-varustelu tulee = Persreikä-varustelu.
- Anonyymi
Oliko persreijällä lukulasi?
- Anonyymi
Minulla oli auto tuolla webaston korjauksessa ja vikakoodi oli paljastanut, että lämpötilaanturi oli rikki. Kun auto oli korjaamolla, soittivat ja kertoivat, että vesipumppu on rikki ja pitää vaihtaa. Vähän ihmettelin ja suostuin, että se sitten vaihdetaan, jos kerran on rikki. Nyt, kun autoni oli toisella korjaamolla nokkaketjun vaihdossa, uusivat vesipumpun ja sanoivat, että vanha pumppu oli auton alkuperäinen ja antoivat sen minulle mukaan. Toisin sanoen PR Varustelu ei ollutkaan vaihtanut pumppua, toki laskuttivat siitä. Aivan käsittämätöntä kusetusta, en voi suositella tällaista huijarifirmaa kenellekään.
Joona
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831429Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä671225Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2011199Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2141184Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121049Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä104999Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍134916Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65913Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123798- 77765