Tervehdys rakkaat ystävät,
Olen toiminut omaishoitajana jo 7 vuoden ajan. Nyt alkaa olemaan oma jaksaminen todella koetuksella, ja mietinkin mistä, saisin, löytäisin luotettavaa apua mieheni ja kodinhoitoon, kun kunnallinen puoli viittaa toivomuksiini kintaalla.
Törmäsin hetken netissä surffailtuani Hoivahaku.fi nimiseen palveluun. Onko kokemuksia?
Aili, omaishoitaja
Mistä löytää luotettava kotihoitaja?
Omaishoitaja
1
228
Vastaukset
- ---------
Minäkin yritin saada kotiin hoitajaa, valitettavasti olisi tullut niin kalliiksi että varamme eivät riittäneet.
Oli tyydyttävä vanhainkodion palveluun vapaapäivien aikana. Asia oli vaikae minulle ja hoidettavaolleni, oli raskasta jättää hänet vastahakoisena hoitoon.
Nyt en enää tarvitse apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361984
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102