Oon aina toivonu että mulla olis ollu sisko tai veli joka suojelis mua ja jolle vois kertoa huolet. Oon surullinen kun en oo koskaan saanu kokea sisarusrakkautta ja oon kateellinen niille joilla on sisko tai veli. Näen paljon kuvia joissa sisarukset tekee jotai hauskaa yhdessä ja mietin omaa itteäni ja sitä miten yksinäinen välillä olen. Ei oo ketään joka olis samanlainen ku mä ja joka oikeasti jakais samat kokemukset mun kanssa. Onha mulla vanhemmat jotka rakastaa mua mutta se ei silti tunnu samalta asialta.
Olisin kaivannut sisaruksia
7
224
Vastaukset
Jos asut jossain lähellä voisin ruveta sun iso-veljeks koska tiiän miltä toi tuntuu
- justone
Olisit varmaan huikea isoveli.
justone kirjoitti:
Olisit varmaan huikea isoveli.
Tai sit perus "hirvee" iso-veli, mut oisin kyl hyvä iso-veli
- kade sisaruksettomille
ilman sisaruksia ei oo yhtä huono olla ku ainut poika 3 siskon kanssa ja isäpuoli...
- jokutyyppi02
Äläpä..mullon kaks siskoo kaks veljee... Hatkuva huuto
- NemoNautilus
Usko vaan, ensimmäiset 13 vuotta isoveli on perseestä, lukuunottamatta kerran vuodessa ilman tappelua onnistunutta legoleikkiä tai pizzan tekoa :D Vasta sen jälkeen sitä yleensä havahtuu, ettei se veli niin paska ookkaa
No joo.. Musta ei ny varmaa oo hirveesti nyt apuu koska itelläni on 5 sisarusta, 3 isosiskoo, pikkuveli ja pikkusisko. Mut ne ei oo aitoi, ne on puolikkkai. Meidän äiti on kaikil eri. Eli oon iha yksin kans, tiiän sillee milt sust tuntuu. Riippuu kui vanha oot mut voi olla et saat ehkä pikkuveljen tai pikkusiskon viel, ei koskaa tiiä. Mut sanon vaa tän, pikkuveljet ja pikkusiskot on ärsyttävii. Niille ei voi kertoo mitää (puhun nyt 0-7 vuotiaist) salaisuuksii, koska ne levii aina. tietty jotkut 7 ylöspäin voi olla niin ihana tapaus ettei kerro eteenpäin, ja onnittelut muute niille! Pikkusisarukset saa aina kaiken huomion ja niillä on aina etuoikeus kaikkeen.... Koita pärjäillä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19022471Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477645Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,432738Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257