skolioosin hoidosta

eli onko kenelläkään kokemuksia leikkauksesta jolla skolioosi hoidetaan?
3544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulle sanottiin että skolioosille ei voi tehdä mitään... ???

Äänestä
  • pistäpä googleen haku skolioosista niin saat valaistusta asiaan.

    Äänestä

Haips mun selkä on leikattu skolioosin takia. Sulle joka väitit ettie skolioosia voida hoitaa olet totaalisen väärässä, hoito riippuu siitä että miten paha skolioosisi on... Tytöillä skolioosi on ylättävän yleistä kasvuiässä ja se menee ohi, toisilla hoitona käytetään korsettia ja sit jos sillä ei saada tarpeeksi hyvää tulosta ni sit vasta leikataan, tai näin ainakin mulle selitettiin silloin kun selkääni hoidettiin, tosin oma selkäni leikattiin kuusi vuotta sitten olessani 12. Ja sen jälkeen pidin vielä korsettia neljä vuotta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia?? kirjoitti:

eli onko kenelläkään kokemuksia leikkauksesta jolla skolioosi hoidetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu