Junan alle eile??
KUKA JÄI
20
1315
Vastaukset
- hennis6
Jäi? Kukaan ei jää junan alle pitkällä suoralla, edes kesäaikaan. Kysymys kuuluu kuka itsetuhoinen loikkas junan alle?
- pieni se on
Mä tiedän kuka jäi ja miksi(meni),mutta kerro Sä Jättikyrpä et kuin jätti Se Ny Oikeen sit onkaan
- Näkyisikö palasina?
Onkohan toisenpuolen joen hullua näkynyt? Yleensä hiihtää aina sillalla,ilman vaatteita tai vaatteitten kera! Olisikohan jo saanut tarpeekseen?
- ankkuri jalkaan
Vi...ako sinne toisten työmaalle ja muiden riesaksi menee itseään listimään, helkutin hienoa varmaan lapioida sotkua säkkiin, juna seisoo ja lapsiakin voi olla näkemässä. Hiukan vois ajatella myös muita.
- juju1
näin on!
- Paskat
Ei tullu mieleen ajatella alle jäänyttä/mennyttä? Muita - eli itseäsi vaan taidat ajatella sinäkin.
- Vattuhousu
Kuulin et olis ollu legali! Onko kellään tietoa?
- perärankaisija
Hyvin mahdollista kun pöpilän asukkaasta kyse. Ennen ne hirttäytyi hiitteenharjulle, nykyään juoksevat junan alle. Rauha hänen sielulleen.
- annastiinastiinaanna
Kertokaa ny joku jotain tapauksesta. Tokihan se hiukan kiinnostaa oliko mies vai nainen ja ikä jne jne. Nimellä ei oo mitään väliä.
- ihmetys1
Voi teitä ihmiset, hävetkää . Eikö teille mikään ole pyhää.
- annastiinastiinaanna
Tä? Uteliaisuus on suomalainen peritapa kateuden lisäksi. Kyl mul kiinnostaa ketä teki ja mitä kun täs pikku kyläs asun.
- junan alla haamu
Minä se olin.
- Nuke them!!!
Joku harjavaltalainen vammanen, Kuka vittu niitä kaipaa?
- Jokainen ihminen
on arvokas.Myös vammainen.Kukaan ei ole yhtään toista arvokkaampi.Kaikilla on ihmisarvo.Rauha edesmenneen muistolle.
- qwertyasdö
joku nuor plikka
- tiedonhaluinen1
Kuinka nuori oli
- nipotin23
tiedonhaluinen1 kirjoitti:
Kuinka nuori oli
Alle 20v
- Anssi45
nipotin23 kirjoitti:
Alle 20v
SAK, TEHY,PAM, PUM, ATK JA MITÄ LIE NIITÄ NYT ON, JÄIVÄT JUNAN ALLE. JUNA MENI JO....
- Anonyymi
Laura T.
- Anonyymi
Kaks myllärin poikaa loikkasi äskö hetki siten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3743214Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151526En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33857