vesivuoto

Terve!
mitäs kautta kuljettajan jalkatilaan pääsee vettä? Kovalla sateella tai kp-pesun jälkeen ratin allla oleva vaimennushuopa/ritilä on märkä ja lattialla on vettä. Eli mistä kannatta lähteä vuotoa etsimään??
1304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä oli Okussa sama vika, paitsi että tuli pelkääjän puolelle. Olemme tumpeloita, joten veimme auton huoltoon. Konepellin ja tuulilasin välissä on ritilän alla jonkin sortin kaukalo sadevedelle ja vastaavalle. Sen päissä olevat vedenpoistoreiät olivat umpeutuneet ja vesi tuli sisään ilmeisesti (lämpö)puhaltimen kautta, sillä ikkunat höyrystyivät muutaman kerran. Reiät
avattiin ja jokin suodatin vaihdettiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sammakko kirjoitti:

Terve!
mitäs kautta kuljettajan jalkatilaan pääsee vettä? Kovalla sateella tai kp-pesun jälkeen ratin allla oleva vaimennushuopa/ritilä on märkä ja lattialla on vettä. Eli mistä kannatta lähteä vuotoa etsimään??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu