Koskisen pihaleirintä/Hakalanranta

ei vettä rantaa

Ajatuksena olisi käydä molemmissa tai sitten vain toisessa. Kuvien mukaan näyttävät olevan samanlaisia alueita aivan järven rannalla. Hakaranranta on tosin SFC alue. Te jotka olette alueilla käyneet niin pyydän kirjoittamaan kokemuksia ja suosituksia kannattaako mennä käymään molemmilla alueilla?

2

738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene molempiin

      Kumpikin mainitsemasi alue on yhtä kaunis ja vaunun saa aivan järvenrantaan molemmissa. Ovat toki ihan eripuolella Suomea, mutta kannattaa poiketa molemmissa. Ainut ero alueissa on että toinen pihaleirintä ja toinen SFC alue. Hinta taisi molemmissa olla 15 euroa vrk.

    • SFC jäsen

      Viime kesänä tuli käytyä molemmilla alueilla ja tänä kesänä sama toistuu sekä joka kesä tästä eteenpäin. Huikean upeat alueet puitteiltaan, paikat järven rannalla ja olihan Hakalanranta SFC alue listan kakkosena heti Jokirannan jälkeen ja ennen Hopeaperää. PS: "Savikosken leirintäalueelle en puolestaan menisi vaikka ilmaiseksi pääsisi".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe