Meillä on molemmilla aika huono kuulo.

Kumpikin kuuli kokoajan ihan väärin.
9180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sillä ilmaisulla on suuri osuus kommunikaatiossa. Tiukoissa paikoissa tulee pitäytyä mahdollisimman vähän tulkinnanvaraisiin ilmaisuihin. Puolin ja toisin.

Äänestä

Samaa mieltä ed kanssa. Asiathan voi selvittää, jos haluaa. Mut ihan miten vaan, mitähän päätät tehdä.

Äänestä

Tä?

Äänestä

Kuulosta oli kyse, ei ymmärryksestä.

Äänestä

Osaan lukea huulilta.

Äänestä

kuulen KAIKEN, varo sanojasi kiusija!

Äänestä

Kyllä kuulin ei & ei kuulin kyllä

Äänestä

Kyllä siihen vaikutti myös ympäröivä meteli ja hälinä. Mutta nyt häivyn.

Äänestä

Kuulo puheet on huonosta. Puhutaan/puhukaa mielummin kahdestaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuli vaan mieleen kirjoitti:

Kumpikin kuuli kokoajan ihan väärin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu