Minkä munia voisivat olla? Ovat harmaita (melkein kuin lyijyä) ja todella pienia. Suurin osa kilpukoiden päällä eli vedenpinnan yläpuolella, mutta jonkin verran oli myös kasvien juurilla (en tiedä sitten olivatko tippuneet kasvien päältä)
Akvaario vähän vajaa 150l ja asukkeina yksi partamonni, reilu parikymmentä neontetraa ja kahdeksan täplämonnista. Googlettamisen perusteella eivät olisi minkään näistä.
Muutama postitorvikotelo on löytynyt eikä määrä ole ainakaan vielä kasvanut räjähdysmäisesti. Sitä mukaa olemme poistaneet akvaariosta kun on huomattu. Eivätkä nämä munat ystävämme Googlen mukaan sovi edes em. kotilon munien kuvaukseen.
Harmaita/mustia munia akvaariossa
H::
0
114
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647