Vain puhelimessa sovittu ei pidä

Tein uuden laajakaistasopimuksen, voimassa toistaiseksi, hintakin sovittiin puhelimessa. Tuli uusi lasku ja kk/hinta eri (kalliimpi), mitä sovimme asiakaspalvelijan kanssa. Merkillistä minusta, eikö Suomessa kun kaksi miestä sopii jonkin asian, vaikka vain puhelimessa, pidäkään paikkaansa?
Tietysti pitää uudestaan soittaa (jonottaen iltapäivä) ja yrittää korjata asia"%¤#¤%/&

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sovi kirjallisesti

      Olen ollut kolme eri kertaa Soneran asiakkaana ja myyjän kanssa on puhelimessa sovittu alennukset ym. Joka kerta on pitänyt ottaa yhteys Soneraan, syynä:
      - väärä modeemi -> palautus ja uusi tilalle, joka edelleen VÄÄRÄ!! Eikun taas postiin viemään ja uutta tilalle!!! V-käyrä tapissa!
      - sovittu liittymän avaamisaika viikon pielessä, vaikka nimenomaan painotettiin sitä, että sen on oltava auki opiskelunvuoksi tiettynä päivänä. Fuck!
      - liittymä ei toiminut, koska surinan joomies yhdisti taloyhtiön jakamossa piuhat väärin
      - sovittu alennus puuttui -> soitto ja lupaus korjaamisesta -> seuraava lasku taas VÄÄRIN -> luvattiin hyvittää seuraavassa laskussa -> #¥%#£ ...tana! ..kele eipä tullut ennen uutta reklamaatiota. Ei oo todellista!
      - sovittu xx mb-yhteysnopeudesta -> pieleen meni

      Nettiyhteys on toiminut mainiosti. Surinan piikkiin yhteyksiä myyvät alihankkijat sen sijaan pitäisi hiedä navetan taakse ja kehua ...

    • Eilen, perj. soitin Soneraan iltapäivällä ja kas, ihan jonottamatta pääsin, siitä . Mieshenkilö asiakaspalvelijana taas kerran laittoi kk/maksun kohdalleen. Saa nähdä miten seuraavasssa laskussa käy.

      • Hei!
         
        Einari5: Hienoa kuulla, että sait asian hoidettua kuntoon puhelimitse ja asiakaspalveluun yhteydenotto luonnistui ilman jonottamista! Eiköhän se ensi lasku ole jo kunnossa.  Kuulostaa siltä, että tuossa on käynyt ihan inhimillinen virhe, ja hyvä että asia on nyt kunnossa!
         
        Tiedoksi vielä kaikille:
         
        Nykyään on asiointikanavia enemmänkin, jos koette että asiointi olisi näppärämpää esim. verkkoasioinnin kautta niin tässä linkki vielä (http://bit.ly/1io8woK)
         
        Selene@SoneraPartio
        www.sonera.fi/sonerapartio


    • tyytymätön asiakas

      Dna alkuisesta numerosta soitellaan Soneran liittymä asioissa,en voi luottaa. Vuosia sitten tarjottiin 1M nopeuden tilalle 2M kuulin mutta olikin 8M,mikä oli tietysti hyvä. Mutta asiakaspalvelija ei korjannut,sanonut selvästi että 8M nopeus. Henkilötunnusta pyydetään puhelimessa ei voi tietää kuka oikeasti on koska tekaistulta kuulostava nimi usein epäselvästi sanottuna. Nyt 24kk sopimus päättyy kesällä, saa nähdä osaavatko oikealla tavalla tarjota jatkoa? Vaihtoehtoja maaseudulla ei oikein ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      99
      7873
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      107
      5617
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      275
      4881
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4843
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      76
      3617
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      51
      2859
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      63
      2615
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2478
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2412
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2294
    Aihe