..koska ne nykytilanteessa saatetaan ottaa ihan tosissaan. Yksi kaverinin oli käynyt katsomassa hyvää kohdetta aikansa kuluksi ja oli siellä sitten suullisesti heittänyt hatusta pyyntihintaan nähden olemattoman tarjouksen...jokusen päivän päästä oli välittäjä ottanut yhteyttä vastatarjouksella ja kaveri oli ihan vähän nostanut sitä omaansa...taas ottaa välittäjä yhteyttä ja myyjä on edelleenkin pudottanut reippaasti pyyntiään, väli on niin pieni että pahasti alkaa näyttämään siltä että kaveri joutuu ostamaan vaikka oli ihan huumorimielellä liikenteessä.
Olkaa tarkkoina huumoritarjousten kanssa..
hahhahhahhaa
6152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sehän on hyvä kun kerran rahat on.Ja halvalla lähtee.
No ei todellakaan kannata koskea putoavaan puukkoon. Hinnat laskee vielä reilusti.
Muutos on nyt raju. Ennen oli ostovoimaa:
-lainaa sai jos pyyti
-töitä riitti jos kiinnosti tehtä
-suomen näkymät aurinkoiset
-politiikka tuki kasvua mm. vero huojennuksin
-oli yleiskorotuksia
-yrittäjyyttä tuettiin
-suuria ikäluokkia jäi eläkkeelle
-pörssi kukoisti
-eurolla meni hyvin
-kreikka ja muut paskamaat kukoisti
Se on nyt taaksejäänyttä elämää.
Voitko lopettaa noi kirjoittelut!!!!!!!!!!!
Hahahahahaha ottiko velkaelvistä pumpusta???
Niin kuka on viilannut linssiin ja ketä. Onkohan kaverisi ajatellut että ehkä alkuperäinen hintapyyntö oli yläkanttiin ja myyjä on laskenut siihen reippaasti laskunvaraa. Ehkäpä myyjä ymmärtää että jos lama jatkuu niin vuoden päästä hinta voi olla vielä alempi ja nyt on parempi myydä vaikka ei saa enää ihan sitä mitä pyytää.
Odotellaan nyt rauhassa että hintapyynnöt ensin puolittuu nykyisistä niin katsotaan sitten joko jonkun tarjouksen laittaisi. Aika on nyt ostajan puolella ja asuntoja alkaa tulla pakkomyynteihin kiihtyvällä tahdilla kuten Iltasanomien juttukin kertoo. Näitä kovan asuntovelan kanssa kuseen joutuneita on pilvin pimein joiden pikavipeillä pystyssä pidetyt kulissit nyt kaatuu rymisten.