nooh.. mä oon ihasstunu yhteen 27 vuotiaaseen jätkään , tai no vois sanoa jo että mieheen.. seki väittää olevansa muhun, mutta oon vaan miettiny että mitä mun porukat siihen sanois ja muutenki kaikki tutut.. oon ite vasta 15.. tai no täytän tammikuussa 16... onko siinä teidän mielestä mitään järkeä että sen ikänen haluis olla yli 10 vuotta nuoremman kans..
on mulla kyllä yks kaveri joka on seurustellu 15 vuotiaasta asti 28 vuotiaan kans.. ja ne on edelleen yhdessä (kihloissa) ja se tyttö on nyt 17 ja jätkä 30..
Auttakaa nyt pliis....
on mulla kyllä yks kaveri joka on seurustellu 15 vuotiaasta asti 28 vuotiaan kans.. ja ne on edelleen yhdessä (kihloissa) ja se tyttö on nyt 17 ja jätkä 30..
Auttakaa nyt pliis....
Vastaukset 4
Vanhimmat
No mä en hyväksyis noin isoo ikäeroo...Mutta se ei oo mun päätettävissä...Tee niin kuin parhaaksi näät!
Ikävä kyllä en ratkaisua tuolle asialle voi nyt antaa, tahdon vain sanoa että olen täysin samassa tilanteessa (jopa numerotkin osuivat kohdilleen). Itse en porukoitteni suhteen pelkää kuinka asia menisi, tuottaisihan se tietenkin pientä "järkytystä" mutta eivätköhän he tottuisi asiaan, kun huomaavat miehenkin olevan tosissaan.
joo-o.. vaikee tilanne,mutta jos nyt iha tosissaan puhutaan,niin toi on alaikäseen sekaantumista..:) vaikka toisistanne tykkäisitte tai jopa rakastaisitte... mutta en osaa mitään sanoo.. vaikeeta on mutta se on vaan tosiasia että se on alaikäseen sekaantuminen.. kun ikäeroo on noin paljo ja kun oot alle 18.. ja olisko teillä samanlaiset jutut vielä parin vuoden päästä kun mies on niin paljon aikuisempi???
iItsellä on ollut saman lainen tilanne, mies oli 23 ja minä 16.. hommahan meni siihen että muutaman kuukauden jälkeen mse oli jo lapsen teko aikeissa.. ei varmaan paljoa lohduta, mutta mieti tarkkaan mitä teet.. ikä ero on suuri niin on myös varmaan aika erinlaiset elämän tavat.. olet kuitenkin niin paljon nuorempi..