Kertoa mulle suorin sanoin irl, että sua ei kiinnosta pätkääkään, eikä ole koskaan kiinnostanutkaan. Mun elämä menee tällä tavalla ihan hukkaan. Mut sillehän on sun mielestä aivan sama.
Mikä siinä on niin vaikeata?
sääliö
12211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sanota jos ei kysytä
Miksi kaikki tieto pitäisi aina nyhtää pihdeillä?
Niin mistäs sitä tietää kiinnostaako toista että kiinnostaako?
Tuskin on epäselvää.
Jospa se "Monika" sieltä vastaa vielä. Kun tarpeeksi odottelet. Kun kassalla tökkää ja menee säätämiseksi, muut yleensä vaihtaa toiselle kassalle ja kohta huomaat ettei perässä ole jonoa, mistä seuraava säätö. Elämä on. Itse kuitenkin arvostan enemmän sellaista, että pistetään kaikki peliin sen kanssa josta ollaan oikeasti kiinnostuneita ja annetaan muiden mennä menojaan. Se saattaa johtaa siihen, että jää yksin. Mutta mä olen mieluummin yksin kuin suhteessa, jossa ei saa osakseen sitä arvostusta, kunnioitusta, luottamusta ja molemminpuolista rakkautta, vaikka arkistakin, joka siihen kuuluu. Se on näin.
http://m.youtube.com/watch?v=CK1HqHvhc2o
Kyllä se alkaa jo elämän hukkaamista olla, jos kyse on vuosista. En edes kehtaa sanoa monestako, sen verran vanha juttu tämä on. Ja vain sen yhden ainoan tähden. Enkä mä ole kiinnostunut naisista siinä mielessä, joten voit pitää "Monikasi". Ja ihan turhaan sä tähän ketään muita liität, niitä kun ei ole, eikä ole ollutkaan. Ei tarvitse yrittää lukea rivien välistä ja tehdä omia tulkintoja asiasta.
Tuskin kukaan tajuaa ketä ap tarkoittaa.
Vastasit kuitenkin, joten ehkä itselläsi on vastaava tilanne meneillään? Koita löytää se selkärankasi, jos sellaisen satut omistamaan.
edelleen :) kiinnostanut jo kauan.
muas kiinnostaa
Outo kysymys palstalla. Eiköhän tuo asia ole suoraan kysyttävissä häneltä, täällä kukaan voi vastata kenenkään puolesta.
Mikäs nyt..antoi tuon kimmokkeen..tapahtunut jotain kummaa viime aikoina?