Koko ajan hakevat hitsaajia/asentajia mollin sivuilla, mikä mättää vai onko niin paljon työmaita ?
Amitek oy ?
7
362
Vastaukset
- 666-devil
Jos firma joutuu hakemaan työntekijöitä molin kautta tarkoittaa se yleensä sitä, että firma on niin perseestä että sen on vaikea löytää tekijöitä muita teitä. Näissä paikoissa on tavallisesti lukuisia ongelmia ja puutteita.
- shit is shit
Juurikin näin on asian tila. Olet täysin oikeassa siinä, millainen on firman "henki"
- Älähtää
Amitekki ent.laitilanmetalli en suosittelis mutta hakee ne joskus mallin sivuilla oikeetkin talot esim.foster
- Reijo R
Pitää kai se ens viikolla soittaa edes mitä ne maksais, jos sinne nyt edes kelpaa 56v vanhus.
- nii se on
Ei ne mitää maksa, mutta töitä sun pitäis tehdä kolmen miehen edestä.
- Reijo R
Pärjääköhän pelkällä puikko osaamisella tuolla, ei oikein tuo tik onnistu.
- hiteck amisex
Tarvitsee myös plasmahitsaus- ja jauhekaaritaidot, laserosaamisesta myös hyötyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576403Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365431Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675097Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404884Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204130Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202636Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite262534Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32408Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282307- 782044