Mikä hiton "Hyvinvointipalvelu"

Oli tuolla KS sivulla juttua että organisaatiota rakennetaan. Eli valtiollinen himmeli lisättynä paikallisella "tilaaja & tuottajamallilla"

Haisee suojatyöpaikalta.
3154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kait joku konsulenttien luoma ihanuus vähän tuon Kinnon malliin. Tekeevät mitä sattuu ja kunta maksaa.

Äänestä

Terveyspalveluissa pyörii iso raha. Herrat kalastelee päälinmäisiä näillä ihme viritelmillä ja suosairaaloilla.

Äänestä

Eikö kukaan tunne tuota uutta palvelukokonaisuutta ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairasta kehitystä kirjoitti:

Oli tuolla KS sivulla juttua että organisaatiota rakennetaan. Eli valtiollinen himmeli lisättynä paikallisella "tilaaja & tuottajamallilla"

Haisee suojatyöpaikalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu