Nyt mä jätän hänet taakseni

ja menen hänen luo joka rakasti kaikki nää vuodet. Uskoi muhui. Enkä ollut korvattavissa. Hän jolle olin löytää kyllä onnensa muualta. Rakkautta rinnassain...:-)
7292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eli meet ex-ukkos luo?

Äänestä

Et oo tosissas?
Et voi olla noin julma ja käyttää jotain sinuun ihastunutta Laastarina!

Satutat vain häntä ennemmin tai myöhemmin kun tulet siihen vaiheeseen, kun huomaat surusi pyyhkiytyneen ja ettet halua jatkaa Lastarin kanssa samoista syistä kun alunperinkään häntä huoloinut.

Ymmärrän laastarin käytön, mutta juuri saman mahdollisuuden torjuneena haluan sinun miettivän, haluatko satuttaa toista niinkuin itseäsi on satutettu?

Äänestä

että sinut otetaan avosylin vielä vastaan?
Uhoatko vain siksi että kiinnostus sinuun saisi uuden tulemisen?
Epäilen, sillä noin epävarmoihin tekoihin syyllistynyt ihmine toistaa sen saman uudelleen.
Et sinä uhkailemalla ja uhoamalla voita mitään, joten ilmotappa jonkun ajan kuluttua onko häviäjän helppo hymyillä.

Äänestä

oli tuossa jonkin aikaa sitten samankaltainen tilanne, vaikkakin vain kaveripohjalta.
Kannattaa harkita tarkkaan koska se ei ole teitä kumpaakaan kohtaan oikein. Itse palautin mieleeni ne syyt, minkä takia suhteesta lähdin ja se auttaa.
Olette hetken kuluttua taas samassa tilanteessa.
Ei kannata ottaa uholinjaa ja pelleillä toisen sekä itsesi kustannuksella.
Kannattaa vain opetella hyväksymään sekä arvostamaan omat tunteesi vaikkain se on toisinaan tuskan puskiessa läpi vaikeaa. .

Äänestä
  • Miten sun elämä on asettunut päätöksen jälkeen? Oliko mielestäsi oikea ratkaisu sinulle, hänelle vai teille molemmille?

    Äänestä

Olo on helpottunut ja onnellinen. En olisi kyennyt enää emotionaalisesti kohtaamaan toista.
Tietenkin oikea ratkaisu molemmille=) Hänellä on mahdollisuus parempaan suhteeseen, jossa on toivon mukaan rakkaus mukana. Rakkaushan suhteestamme puuttui.
Niin ja minä taas, no niin, jääköön tällä kertaa sanomatta=)

Äänestä
  • Satu toivottelee hyvää yötä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumma n kirjoitti:

ja menen hänen luo joka rakasti kaikki nää vuodet. Uskoi muhui. Enkä ollut korvattavissa. Hän jolle olin löytää kyllä onnensa muualta. Rakkautta rinnassain...:-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu