Kaksi kysymystä

1. Jos lapsesi on huostaanotettu, miksi roikut silti täällä?
-Toimi sen sijaan ja laita asiasi kuntoon!

2. Jos lapsiasi ei ole huostaanotettu, miksi roikut täällä?
-Nauti perhe-elämästä.
1065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos lapsiasi ei ole huostaanotettu, etkä ikinä ole ollut lastensuojelun asiakkaana, NIIN MIKSI IHMEESSÄ ROIKUT TÄÄLLÄ HÄIRIKÖIMÄSSÄ JA ILKEILEMÄSSÄ IHMISILLE?

Eikö opettajana oloa teeskentelevä keksi tosiaan lomallaan mitään järkevää tekemistä?

Äänestä
  • Miten amis tähän liittyy? Minä tuon avauksen tein.

    Äänestä

miksi suomi24 loi tämän palstan, jos täällä ei saa olla?

Äänestä

Yksi ainoa mielisairas henkilö on kaiken häiriköinnin takana tällä palstalla, nuo kaikki feikkinikit on kaikki samaa paskakasaa
eli yhden ainoan tyypin aikaansannosta. Jos sinä avasit, sinä olet se, yksi ja sama pipipää-pösilö.

Mihis sä muuten nyt hävisit? Tuliko "opettajalle" tuti-aika?
Sellasta se on, mielenterveyslääkkeet väsyttää.

Äänestä
  • Häiriköit eli olet siis itse se tyyppi! Jotkut ei muuten ole täällä 24/7 niin kuin sä.

    Äänestä

  • Laskusi maksaja kirjoitti:

    Häiriköit eli olet siis itse se tyyppi! Jotkut ei muuten ole täällä 24/7 niin kuin sä.

    Minkä laskun?

    Se kirjaintyyppi on varmaan innokkain kommentoija. Vaikka mitään mielipidettä ei olekaan ;) Itse käyn 1-2 kertaa päivässä katsomassa ketjuja, mutten välttämättä kommentoi. Minua on kyllä luultu vaikka keneksi muuksikin. Siihen nähden, että osa on täysin riippuvaisia koneestaan, minun käyntejä ei voine pitää roikkumisena :)

    Viimeksi kommentoin eilen iltapäivällä. Aamulla kävelimme torille, kun oli niin mukavan viileä ilma. Ehkä 24/7 jutut voisi pistää kirjoittajan oman kokemuksen piikkiin.

    Äänestä

Oikeassa olet "että näin".

Ei täällä kukaan muu roiku 24/7 kuin nimenomaan palstan sekopää-häirikkö,
käytti hän nyt sitten ihan mitä nimmaria tahanssa sherlokki, laskusi maksaja, ammattikasvattaja tai mitä muita hänen sairaasta harhamaailmastaan nyt sitten löytyykään.

Häirikkö ei varmasti maksa senttiäkään kenenkään vieraan laskuista, hyvä jos omistaa tajuaa ja pystyy jotenkin selviämään.

Äänestä

Ammattikasvattaja tai ranttalikka ei ole pahin häirikkö täällä. Nämä samat toisten hulluiksi haukkujat ovat täällä mesonneet jo vuosikausia.

Äänestä

Kyllä nuo kyseiset nimimerkit ovat kovimmat riidan lietsojat ja toisten loukkaajat täällä.

Nimenomaan he ovat niitä, jotka eivät salli erilaisia mielipiteitä, erilaisia kokemuksia ja nimenomaan ei yhtään poikkipuolista kokemusta viranomaisista.

Äänestä

tttt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kun aika on... kirjoitti:

1. Jos lapsesi on huostaanotettu, miksi roikut silti täällä?
-Toimi sen sijaan ja laita asiasi kuntoon!

2. Jos lapsiasi ei ole huostaanotettu, miksi roikut täällä?
-Nauti perhe-elämästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu