Hydrokortisoni voidetta tulehtuneeseen ihoon

Minkä vahvuinen pitää olla jos saa laittaa?
12166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sitä ei minusta saa laitta ihmisille haavaan, bebathen on siihen parempi varmaan koirallekin:


Lääkeopas
Vaikuttava aine

Hydrokortisoni.
Käyttötarkoitus

Lääkettä käytetään paikallisesti ihon tulehduksiin ja allergioihin, kun ei ole vaaraa ihon märkimisestä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voiko laittaa? kirjoitti:

Minkä vahvuinen pitää olla jos saa laittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu