Myyntimies Jethroa koko päivä???

Eilen tuli Myyntimies Jethroa melkein koko päivä TV5:ltä, MIKÄ JÄRKI SIINÄKIN OLI? Jäi moni muu ohjelma pois, mm. oma suosikkini Ritari Ässä jota ei esitetty kun tuon pösilön tositv-paskaa esitettiin koko päivän!

TV5 menee kyllä boikottiin jos vastaavanlaisia vielä uusiutuu!
9116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sen kun boikotoit. Itse en ole koskaan katsonut minuuttiakaan. Meitä on toisin sanoen kaksi, jos toteutat uhkauksesi! :o)

Äänestä

Kuulitko jo että tuon turhakkeen ohjelmaa tulee toinenkin kausi, joten lopullinen arvio suomalaisten typeryydestä sai todisteen. Toisaalta, pitää idiooteillekin olla jokin tv-ohjelma, mutta tuollainen putkeen näyttäminen on vittuilua kanavalta normaaleja ihmisiä kohtaan.

Äänestä

Äläs nyt onhan Jethrolla mielenkiintoisia juttuja jos vertaa moneen muuhun tosi-tv ohjelmaan joka olisi voitu kaikista niistä valita. Jos pitäisi jonku big brotherin tai muun väliltä kyllä tätä enemmin kattoisin.


Ja siinäs boikotoitte. Viisi ja Kutonen eivät muutenkaan välitä asiakaspalautteesta esim. säännöllisesti esitettävien ohjelmien ohjelmapaikkoja voidaan muuttaa yllättäin ja tiedon huomaa vasta ohjelmatiedoista. Vastauksen jos sieltä onnistuu saamaan niin se on lähinnä tiedote, että he on siirtäneet ohjelman johonkin ajankohtaan. Toisaalta välillä ohjelma voi olla yllättäin pois vaikka ei ole tauolla eikä ohjelmapaikalla ole mitään sellaista ohjelmaa mikä selittäisi ohjelmamuutoksia.

Äänestä

Ossoohan tuo Jethro sanoa ihan sujuvsti PERSE samassakin lauseessa useampaan kertaa. Jippii!

Äänestä
  • Kiinteistövälittäjä ja telkussa, voi kiesus kenen aivopieru oli tehdä koko sarja?

    Kiinteistöhuijareista on kokemusta ihan realielämästä, ei niitä jaksa enään illalla töllöstä katsoa.

    Koko sarja olisi pitänyt kuopata jo toisen osan jälkeen, ei mitään uutta, sama toistuu osasta toiseen.

    Kenelle tämä sarja on tehty, kuka sitä kaipaa?

    Äänestä

No muissakin ohjelmissa, monissa ohjelmissa on kiroilua tänäpäivänä. Taidatte vaan olla kateellisia.

Äänestä

Taatusti halpa sarja tuottaa, mutta kenelle?
Näitä tosi-tv sarjoja on joka kanavalla ja aina vaan huonompia, Jethro eikä se heikoin. Kuka näitä katselee?
Eikö porukkaa saa hanuriaan ylös löhösohvalta ja pääse ulos harrastamaan tai tekemään itse?
Onneksi on DIGIBOXI ja 52 muuta kanavaa, jolloin voi itse päättää mitä katsoo ja milloin. Mainoksia en ole katsonut vuosiin, ne on digiboxilla helppo skipata pois.

Äänestä

Näyttäisi siltä, että Ritari Ässä on muutenkin tauolla, ei sitä ainakaan tulevana sunnuntaina ole merkitty tv-viisi ohjelmistoon. Ihmemies ja Matlock on esityksessä. Tai sitten ne on taas yllättäin heille tyypillisesti siirtäneet tuon ohjelman ohjelmapaikan toiseen ajankohtaan.

Äänestä

Nää maratonit on nykyään muotia, että näytetään tuntikaupalla saman ohjelman uusintoja. Ennen oli hyvin erikoista ja speciaalia ja näyttävästi etukäteen mainostettua kun tuli vaikka yöllä X-Files-maraton, jossa näytettiin koko yö X-Files-jaksoja. Nykyään on ihan normaalia, että tulee esim. koko sunnuntai-iltapäivä jotain myyntimies jetron uusintoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TV5 boikottiin kirjoitti:

Eilen tuli Myyntimies Jethroa melkein koko päivä TV5:ltä, MIKÄ JÄRKI SIINÄKIN OLI? Jäi moni muu ohjelma pois, mm. oma suosikkini Ritari Ässä jota ei esitetty kun tuon pösilön tositv-paskaa esitettiin koko päivän!

TV5 menee kyllä boikottiin jos vastaavanlaisia vielä uusiutuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu