Suomi ja Venäjä

Sanoin jo aiemmin, että Suomen pitäisi haistattaa pas kat EU:lle mitä tulee
Venäjän pakotteisiin. Suomella ei ola varaa vit tuilla parhaalle kauppa-
kumppanilleen vaikka EU niin vaatisi. Kyllä kai venäjän rajanaapurin
pitäisi edustaa koko EU:ta ja pilata välit ja kauppasuhteet Venäjään. Suomen
poliitikot ovat tunareita. Kekkosta tulee ikävä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan kivastihan nyt ovat asiat , Pääministeri lähtee -- ja ei hoida enään se armi . Jaa niin sehänolikin se Juttakoseoli Kun Urpikaiseksi ainakin mainittiin . Olihan he kun Peppu ja paita ne kaksi . Katainen narutti Sossuja --oli niin maireeta ja aina samaa mieltä . olivat -- Lainattiin sinne etelän mafioille ja jätettiin oman maan asiat rempalleen -- Nyt sitten havittelevat jatkopestiä EU :sta mikään virka ole ollenkaan varma -- on Merkkelikin huomannut että pikkupoika se K onkin ei siittä ole mihinkään -Se mitallikin tuli annettua -- :=)

Ja Suomella on varmat oltavat Venäjän suhteen . jos ei rupee Natonkanssa kaveeraan . Ukrainahan sai kokea Kun Iso Karhu murahtaa , Meni Krimi .
Kauppasuhteet on varmat isoon naapuriin ja se tuo työtä -- Vai havitteleeko joku taas Sotakorvauksien maksamista -- sillon olikin paljon työtä Suomessa -- Ja ainoo maa joka on Sotakorvaukset maksanut Viimeistä junanvaunua myöten Porkkalan saatiin takasin -- mutta Karjala meni .

Äänestä

Me jotka ollaan nähtu mikä on ollut Suomihistoria meidän ikäkautena -- voitais kyllä sanoa että se on kyllä ollut Päättäjien ( Suomen) ansioo jos on menty alamäkee , nytkin autetaan lisää ja muutenkin on Historian isoin velkataakka . No joku tarkoitus on ollutkin saada kansa polvilleen , että olis sitten helppo liittyä Liittotasavaltaaqn ,kun on otettu se Sisu joka on kansaa pitänyt koossa
Niinistö on pitänyt varovaisia Haastatteluja , koska hän on ollut Suomea viemässä tähän tilaan Lipponen onkin ihan hiljaa.
Nyt olis PS oltava jotain mieltä , hekin ovat hiljasta porukkaa -- en ainakaan minä tiedä ,kuinka heidän halut liittotasavaltaanpäin on kallistunut , sielä vois aueta isoja virkoja -- niitähän nyt Suomen politikot kalastelee .
Niin ja mikäs olikaan se hyöty josta sillon kun liityttiin EU:hun ja samalla otettii euro ,ja markka haudattiin , niin hyötyä ei sitten osattu käyttää hyväksi ,vai eikö tosiaankaan sitä ole koskaan ollutkaan . Kalliiks on tullut .

Äänestä
  • P,S vielä
    Sano nyt sinäkin jäärä jotain , nyt kun jotain on tapahtumassa --- vai ollaanko taas jälkeenpäin viisaita -- niinkun sen EU- vaalinkin jälkeen --kukaan ei tuntuneet tietävän mikä se EU. on --nyt tiedetään -- ja erotakkin voi jos kansa haluaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäärä... kirjoitti:

Sanoin jo aiemmin, että Suomen pitäisi haistattaa pas kat EU:lle mitä tulee
Venäjän pakotteisiin. Suomella ei ola varaa vit tuilla parhaalle kauppa-
kumppanilleen vaikka EU niin vaatisi. Kyllä kai venäjän rajanaapurin
pitäisi edustaa koko EU:ta ja pilata välit ja kauppasuhteet Venäjään. Suomen
poliitikot ovat tunareita. Kekkosta tulee ikävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu