Mitäs kivoja Eurooppalaisia kaupunkikohteita on, jonne saattaisi tyttöparin matkustaa? Berliini, Rooma, Pariisi, Wien, Tukholma? Onko idän suuntaan turha haikailla? Prahaa kun kovasti kehuvat. Missä voi olla avoimesti yhdessä ja herkkänä hetkenä toista vaikka vähän suukottaa?
Entäs rantakohteet? Jotain siistiä ja sallivaa? Kreikka, Espanja, Portugali?
Entäs rantakohteet? Jotain siistiä ja sallivaa? Kreikka, Espanja, Portugali?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Barcelona, ihana ja monipuolinen.
Vihattavia miessikoja riittää joka paikassa eli parempi pysyä 4. seinän sisässä.
Kaikki mainitsemasi ovat upeita. Rooma ja Pariisi ovat tietysti ne perinteisesti romanttisimmiksi mielletyt. Roomasta voi tehdä junaretken johonkin rannikkokaupunkiin, jos haluaa biitsitunnelmaa. Berliini taidettiin valita vuoden homomatkailukaupungiksi? Rantakohteita on niin paljon... pitää vain valita joku :) Kannattaa valita hotelli, jolla on "gay friendly" -luokitus, ettei tarvitse käydä respassa twin/double bed -keskustelua :D
Pariisissa ei kyllä kokemukseni mukaan ole mitään romanttista. Lontoo? SIeltä löytyy mitä tahansa, kieltä osaavat useimmat ja briteillä ei ripsikään räpsähdä jostain suukosta.
Kyllä lesbojen paras paikka on Pohjoismaat, jossa homotkin on jotakuinkin ihmisiä. Katoliset ja konservatiiviset eurooppalaismaat ei suvaitse erilaisuutta. Biletyspaikat on asia erikseen. Matkustakaa Ruotsiin tai Tanskaan, ehkä myös Amsterdam voi olla ok julkipussailun kannalta.
Joo, noissa Välimeren maissa on tosiaankin paljon sellaisia rantoja, jotka suorastaan pursuavat kaikkea muutakin pornoa, niin kyllä johonkin sellaiseen lesboparikin ihan hyfin sopii.