Rooman matka on tulossa vasta vuoden kuluttua, mutta hotellivalintaa kannattaa paneutua. Nuo kaksi tällä hetkellä vahvimmat ahdokkaat. Meitä on lähdössä 4-henkinen perhe. Kuulisin mielellään kokemuksia näissä hotelleissa majoittuneilta.
Hotel Golden ja Hotel Santa Maria, kokemuksia?
7
649
Vastaukset
- Urho Saliin
Miksi ette ottaisi apartmenttia? Mikä mukavampaa kuin asua kotomaisesti keskeisellä paikalla kaikkine mukavuuksineen: keittiö, pesukone, internet ja tilaa olisi. Älkää edes ajatelko hotellia...
Rental in Rome ja kuljetuskin edestakaisin lentokentältä. vastaavia löytyy, kun etsii.- parga
Minäkin suosittelen asuntoa! Olemme kerran vuokranneet Rental in Romen kautta ja kaikki sujui helposti ja hyvin. Roomassa hyvät hotellit kivalla sijainnilla ovat kalliita. Asunnolla saa paremman hinta-laatusuhteen plus pääsette kaikki saman katon alle.
- Matkatuumailija
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista? - Noomi Tuominen
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Voi hyvä tavaton!
Ei sitä pyykkiä tarvitse pestä apartmentissakaan, eikä ruokaa laittaa, mutta siitä huolimatta kodinomainen huoneisto on parempi perheelle kuin kliininen hotellitila.
Ja hotellin palveluita...siis mitä?
- hymyä resepsuunissa
- sama aamupala joka päivä juuri siihen aikaan. - Klaus Koo
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Kannattaa googletella hotellikokemukset. Oletan, että tripadvisor ja booking.com plus muut hotellivaraussivustot ja niiden käyttäjäkokemukset olet jo tutkinut. Roomassa on niin valtavasti hotelleja ja tällä palstalla niin vähän lukijoita, että vaikeaa voi olla täältä löytää juuri em. hotelleissa olleita. Itse olen käynyt Roomassa noin 15 kertaa eivätkä nuo nimet tunnu lainkaan tutuilta.
- Olly
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Et aio laittaa ruokaa itse, vaikka Italian erinomaiset raaka-aineet ovat ulottuvillasi? Et todellakaan tarvitse neuvojani, maailmankuvamme ovat täysin erilaiset.
- miäkans
Olly kirjoitti:
Et aio laittaa ruokaa itse, vaikka Italian erinomaiset raaka-aineet ovat ulottuvillasi? Et todellakaan tarvitse neuvojani, maailmankuvamme ovat täysin erilaiset.
En minäkään kyllä Roomaan kokkailemaan lähtisi, ellei sitten nimenomaan Rooman keittiö -kokkikurssille.
Siis että ensin kiertelisin hankkimassa ne tuoreet, terveet tarvikkeet ja sitten viettäisin aikaa vieraan hellan ääressä. Ei kiitos! On Roomassa mielenkiintoisempaa tekemistä. Hyvää, aitoa ruokaa laittavat roomalaiset kokit ravintoloissa. Kyllä sitä kelpaa vaativankin turistin syödä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle563426Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472816Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482610Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572311Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572033- 1541678
- 761495
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231328Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381293- 241164