Rooman matka on tulossa vasta vuoden kuluttua, mutta hotellivalintaa kannattaa paneutua. Nuo kaksi tällä hetkellä vahvimmat ahdokkaat. Meitä on lähdössä 4-henkinen perhe. Kuulisin mielellään kokemuksia näissä hotelleissa majoittuneilta.
Hotel Golden ja Hotel Santa Maria, kokemuksia?
7
666
Vastaukset
- Urho Saliin
Miksi ette ottaisi apartmenttia? Mikä mukavampaa kuin asua kotomaisesti keskeisellä paikalla kaikkine mukavuuksineen: keittiö, pesukone, internet ja tilaa olisi. Älkää edes ajatelko hotellia...
Rental in Rome ja kuljetuskin edestakaisin lentokentältä. vastaavia löytyy, kun etsii.- parga
Minäkin suosittelen asuntoa! Olemme kerran vuokranneet Rental in Romen kautta ja kaikki sujui helposti ja hyvin. Roomassa hyvät hotellit kivalla sijainnilla ovat kalliita. Asunnolla saa paremman hinta-laatusuhteen plus pääsette kaikki saman katon alle.
- Matkatuumailija
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista? - Noomi Tuominen
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Voi hyvä tavaton!
Ei sitä pyykkiä tarvitse pestä apartmentissakaan, eikä ruokaa laittaa, mutta siitä huolimatta kodinomainen huoneisto on parempi perheelle kuin kliininen hotellitila.
Ja hotellin palveluita...siis mitä?
- hymyä resepsuunissa
- sama aamupala joka päivä juuri siihen aikaan. - Klaus Koo
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Kannattaa googletella hotellikokemukset. Oletan, että tripadvisor ja booking.com plus muut hotellivaraussivustot ja niiden käyttäjäkokemukset olet jo tutkinut. Roomassa on niin valtavasti hotelleja ja tällä palstalla niin vähän lukijoita, että vaikeaa voi olla täältä löytää juuri em. hotelleissa olleita. Itse olen käynyt Roomassa noin 15 kertaa eivätkä nuo nimet tunnu lainkaan tutuilta.
- Olly
Matkatuumailija kirjoitti:
Menemme hotelliin, koska arvostamme hotellin palveluita. Lyhyehköllä reissulla ei pyykkiä tarvi pestä enkä todellakaan lomamatkalla aio laittaa ruokaa itse.
Onko siis kokemuksia e.m. hotelleista?Et aio laittaa ruokaa itse, vaikka Italian erinomaiset raaka-aineet ovat ulottuvillasi? Et todellakaan tarvitse neuvojani, maailmankuvamme ovat täysin erilaiset.
- miäkans
Olly kirjoitti:
Et aio laittaa ruokaa itse, vaikka Italian erinomaiset raaka-aineet ovat ulottuvillasi? Et todellakaan tarvitse neuvojani, maailmankuvamme ovat täysin erilaiset.
En minäkään kyllä Roomaan kokkailemaan lähtisi, ellei sitten nimenomaan Rooman keittiö -kokkikurssille.
Siis että ensin kiertelisin hankkimassa ne tuoreet, terveet tarvikkeet ja sitten viettäisin aikaa vieraan hellan ääressä. Ei kiitos! On Roomassa mielenkiintoisempaa tekemistä. Hyvää, aitoa ruokaa laittavat roomalaiset kokit ravintoloissa. Kyllä sitä kelpaa vaativankin turistin syödä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!9111896Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla1069020Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1114919Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka364135- 1004124
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti63914Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113699Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei693586Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle273543Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden143530