nyt ilmestynyt viikonlopulla keskustaan komealla valkoisella tuunatun näköisellä matala alusteisella autolla yks nainen kyselee. Onkohan vapaa mies???
Kuka komea kundi Petäjävedellä
18
435
Vastaukset
- Kukaties?
voluko?
- Seukkaa se
EI ole vapaa!
- scootteri volu?
woluko seukkaa?
- Päivän naurut
Eikös tollaset wolukot oo vähän hakemalla haettuja nimiä pikkuiseen sisäsiittoiseen kyläpahaseen?
Paremmin sopisi Elmeri, Toivo tai Veijo - Seukkaa se
Ei kai Woly seukkaa mut se ed. viikonloppuna ilmestynyt mies valkoisella "ratsullaan".
- tytteli vaan
Mistä joku tietää ettei ois vapaa? kuka Hän on miehiään? katseli ainakin siihen tyyliin että joku on hukassa.
- Tuttuja tuntee
tytteli vaan kirjoitti:
Mistä joku tietää ettei ois vapaa? kuka Hän on miehiään? katseli ainakin siihen tyyliin että joku on hukassa.
Ai mistäpä sitä joku tietää? No ainakin siitä jos tuntee sen, tytteli hyvä!
- tunnenko Sinut
Vai oliko vaan ohi kulku matkalla?? laitappas etunimes kuka oot kävit ainakin Rukoilantiellä hienolla autollas.
- luulisin näin
Mikko se taitaa olla....
- tytteli vaaan
Kukakohan Mikko? Onks Petäjävetinen? Siinä pändissä soittavako?, vai joku toinen.
- saattaa olla
Oliskohan :D
- olettaisin näin
Se Mikko joka on välillä S-marketissa kassalla. Ainakin sillä on sellainen valkoinen sporttinen auto. Eiköhän se ole varattukin.
- Hössönsössön
Voithan tytteli kokella onneas vaikka Ritari Ässän kanssa, David Haselsössel kun on nyt Suomessa käymässä. Liekö tullu punaisella Kitillä.
- tytteli vaaan
Enpä ole juuri S-MARKETISSA KÄYNNYT, mutta voisihan sitä käydä katsomassa onko sama henkilö, vaikka katseemme kohtaisivat... ai varattu sitten ei haaveilla.
- varmaa tietoa
tytteli vaaan kirjoitti:
Enpä ole juuri S-MARKETISSA KÄYNNYT, mutta voisihan sitä käydä katsomassa onko sama henkilö, vaikka katseemme kohtaisivat... ai varattu sitten ei haaveilla.
Joo, S-marketin Mikkohan se. Oikein mukava ja ystävällinen, mutta valitettavasti varattu...
- katinkas
Ei ole Mikko varattu nyt... :)
- Lissukkaa
Hän on mun....:)
- Panekupanettaa
No mikäsikänen "tytteli" siel olis vailla urheilullista ratsua??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1313099- 2232971
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791926Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771559Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 114972
- 58968
- 11880