Sähköpostiin sataa roskapostia uudistuksen jälkeen !?

kilpailijalleko?

Kuinka tämä sähköpostin uudistus toi roskapostittajat häiriköimään s-postiini???
Lisäksi uudistetussa suomi24 s-postipalvelussanne ei ole toimivaa roskapostittajien torjuntavaihtoehtoa kuten oli aikaisemmassa versiossa.

Kannattaako uudistuksia / muutoksia tehdä pelkästään uudistusten tekemisen vuoksi, vai olisiko ensin hyvä kehittää toimiva systeemi ...?

5

187

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rickhard scary

      Sama ongelma tuntuu olevan chatin puolella. Uudistetaan uudistuksen vuoksi ja uudistus on raakile, joka ei toimi, eikä yp tee asialle mitään. Monopoliasema saa aikaan sellaista ;)

    • sori24vaikohtamuu

      Aivan oikein sanottu! Vaikka kuinka paljon tulee roskapostia ja vaikka kuinka yrittäs estellä niin ei...uudestaan ja uudestaan tulee.. osassa roskapostia on muka se poisto osoite jossa miljoona merkki että mihin sivulle pitää mennä estämään. Aikaisempi 24 oli paljon parempi sähköpostin suhteen!!! Tai laittakaa tähän uuteen sama vaihtoehto mistä voisi pienestä pakista klikata ja sähköposti torjuttu!!! Olisiko ylitsepääsemätön vaihtoehto vai jyllääkö markkinavoimat eli raha minkä tähden pitää häiritä normaaleja ihmisiä että 24 saa tuloja ...vai mikä mättää? ja vielä ettänykyisten sähköposti pitää avata torjuakseen tai yrittäessään torjua.. aiemmin ei tarvinnut,vain klik ja esto pääle ja pois. Voi myös saastuttaa koneen kun availee kaikkia posteja.
      kiitos. Helpotti!

    • -paavo-

      MISSÄ VIIPYY RATKAISU / PARANNUS TÄHÄN ASIAAN SUOMI24 ???
      Vai haluatteko päästä asiakkaistanne eroon kenties ?

    • Hyvää huomenta Suomi24.

      Olen käyttänyt teidän sähköpostijärjestelmää uskollisesti jo kahdeksan vuoden ajan. Uudistuksenne jälkeen olette kuitenkin poistaneet lähettäjän esto-toiminnon mikä toimi loistavasti. En ole ongelman kanssa yksin, joten toivon että voisitte yksinkertaistaa ei-toivottujen viestin poistamista tai palauttakaa vanha järjestemä takaisin, mikä helpotti sähköpostin tarkistamista.

      Yst.terveisin
      Miettinen

    • varsin omituista

      Eivätpä vaivaudu näköjään Suomi24:lta edes vastaamaan ...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      34
      2588
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      169
      2569
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      56
      1823
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      104
      1487
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1295
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1169
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      890
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      61
      872
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      831
    10. Kyllä se on mukavoo kahtoa kun tämä Pipe Hannele tekköö terveellistä

      suolapalloo (siis savolaisittain terveellistä) itelleen. Ihan tullee itellekin vesi kilelle.
      Tuusniemi
      54
      787
    Aihe