näytti olevan poliisin eristysnauhat yhden asunnon ovessa. onko joku tapettu?
tietääkö joku jotain?
tappo tai murha manttaalinmäessä?
7
1934
Vastaukset 7
- arsemus
Joku siellä varmaan kompastui?
- auralainen
Iltalehdessä oli juttu, jossa kerrottiin, että 35 v mies on surmattu asuntoonsa Pöytyän Riihikoskella. Ollut jo joitain päiviä kuolleena.
- Ortto
Lehdessä oli että 19 v Loimaalainen nainen on epäiltynä taposta.
- Vaarallista
Ei ole kauaa edellisestä henkirikoksesta. Mikä ihme vaivaa pöytyäläisiä ? Täällä ei ole onneksi edes Alkoa.
- ei psyko
Tätä samaa myös ihmetellyt. Oliskohan lisääntyneellä psyykelääkkeiden käytöllä osuutta asiaan...?
Eikös silloin casen Pekka Eric Auvinen aikoihin ollut jossain raportissa esillä, että ainakin SSRI-lääkkeiden käyttö voi lisätä henkirikosriskiä. Tällainen muistikuva mulla.
Siis ei helvetti miten tällaiset lääkkeetvoi olla markkinoilla?! Psyykejuttuihin on satsattu, mutta haitat vain kasvaa ja kulut nousee. Sitten kun joku rohkee avaa suunsa niin tulee monoo perseeseen. On tämä niin väärin!
Poliisiammattikorkeakoulun pitäisi alkaa kouluttaan lääketieteeseen erikoistuneita tutkijoita, jotta saadaan lääkäreiden virkavelvollisuuden rikkomiset kuriin - on ne sitten tahallisia tai tuottamuksellisia. Näitä on aivan liian paljon.
- Totuus3
Eiköhän syy löydy vapaasta maassamuutto-oikeudesta.
- Kuri ja järjestys
Holtiton muuttoliike kuntien välillä pitäisi kieltää ja ottaa käyttöön ulkonaliikkumiskielto öiseen aikaa. Jos nainen haluaa mennä illalla ulos, niin hänen tulisi tarvita miesseuralainen vaalimaan siveellistä käytöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65707- 88694
- 20669
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o139619- 53618
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62608- 51592
- 47591