Toimintaa Töölössä

Tänään Nippari ja Kollit Kirjailijanpuistossa klo 18 ja Linnankoskenpuistossa klo 21.
15124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Arvaa tulenko paikanpäälle koirani kanssa?

Minut tunnistaa saksanpaimenkoirastani, joka on erittäin tunnettu Kirjailijainpuistossa.

Äänestä

Eipä ollut. Muiutama känniääliö tosin puistosta löytyi, mistä meni ilmoitus poliisiin. sa

Äänestä

Noniin, nyt tämäkin suomi24-foorumille kirjoittajan herja selvisi. Kukaa ei ollut kyseisissä puistoissa noina ilmoitettuina kellonaikoina, muutama pikkupoika kaljatölkkien kanssa sentään löytyi jotka joutuivat putkaan samantien. Toisessan puistossa ei ollut kuin kaksi humalaista keski-ikäistä miestä, jotka nekin toimitin eteenpäin. Että se siitä.

Äänestä

Viime yönä kävinkin ilmoittamassa muutamalle nuorelle miehelle tuossa Linnankoskenkadun puistossa että olisi aika häipyä. Kysyivät ensin olenko joku puistovahti johon vastasin myöntävästi. Sen jälkeen tyypit häipyivät erittäin nopeasti paikanpäältä mölyämästä, minkä jälkeen sain pari tuntia nukuttua.

Äänestä

sitten kun yritän hakea jostain tukea, sanotaan että koska et ole psykiatrinen potilas emme voi auttaa mitenkään:)

Äänestä

Yrutin soittaa Aktian asiakaspalveluun, muttei sieltä vastaa kukaan. En saa ostettua ruokaa kaupasta koska pankki-eikä visakorttini toimi vaikka kummallakin tilillä on saldoa vaikka kuinka paljon. Jätin soittopyynnön, muttei kukaan ole soittanut takaisinpäin. Verensokerini alkaa olla aika matalalla tällä hetkellä en saa ostettua ruokaa Aktian sählimisen johdosta.

Äänestä

Niin niistä eilisistä tyypeistä vielä ja ihan tiedoksiannollisesti vielä tämän ketjun aloittajalle; mainostamassasi puistoissa istui sinun kanssasi muutama yhtä kehittymätön henkilö, jotka kaikenlisäksi vielä kielsivät olevansa aspergereja.

Äänestä

Tänään eli Juhannuspäivänä; savitöiden tekemistä Linnankoskenkadun puistossa. Omat muotit mukaan tai vaihtoehtoisesti saa työskennellä myös vapaasti.

Tapahtuman jälkeen työt kerätään ja viedään poltettaviksi, minkä jälkeen niitä voi viimeistellä maalein.

Äänestä
  • Lyödäänkö vetoa että emppitoimikunta varastaa tämänkin idea ja laittaa sen omiin nimiistä?Johtaako liiton tj. emppitoimikuntaa?

    Äänestä

  • kysymyksenasettelu I kirjoitti:

    Lyödäänkö vetoa että emppitoimikunta varastaa tämänkin idea ja laittaa sen omiin nimiistä?Johtaako liiton tj. emppitoimikuntaa?

    Ei johda. KE johtaa sitä.

    Äänestä

Mikset sinä KE käynyt koskaan armeijaa? Isoisäsihän oli everstiluuntnantti ja serkkusi toimii puolustusvoimien palveluksessa?

Äänestä

Hanhiemon iloinen lipas - riimitellyt Kirsi Kunnas

"Elli ja hämähäkki"

"Näetkös pikku Elliä: hän syö kauravelliä

ja ihan yht´äkkiä pelästyy hämähäkkiä,

jolla oli pelkästään ikävä olla yksinään

ja siksi tuli katsomaan

mitä söi Elli tuolillaan."

Äänestä

Ei mun tarvinnut. Olis ollut pelkkää ajanhaaskausta. Jos luonnostaan löytyy kapteeninkykyjä mihin armeijaa tarvitaan? Mulle ei meriitit merkitse yhtään mitään ja on ihan täysin sama mitä ihmisest musta ajattelee, kunhan saan hoidettua asia haluamaani pisteeseen.>

Äänestä

Pölhö Pekka Pöllölästä
tortun näki kerran.

Kysyi silloin leipurilta:
"Saiskos palan verran?"

Äänestä

Löytyykö asseista leipureita?

Torttujen tekijöitä pizzerioitsijoita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Komentaja Aalto kirjoitti:

Tänään Nippari ja Kollit Kirjailijanpuistossa klo 18 ja Linnankoskenpuistossa klo 21.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu