Pyöräilyhousumies on palannut

Viime kesäinen pyöräilyhousumies on vilahdellut katukuvassa. Tänään varsin kylmällä säällä miehustan esittelijämies pyöräili paksu takki päällä ja punaiset pikkuhousut jalassa Partalanmäen suuntaan. En ehtinyt nähdä, oliko etuvarustusta tehostettu viime kesän tapaan pyyheliinoilla luonnottoman kokoiseksi möykyksi. Etumustaan esitellessään viime vuonna miekkosen kävelytyyli oli kuin tyrikkäällä.
24340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hyvä meininki!

Äänestä

Muistan tuon poekarukan kun syysmyöhällä oli pikkuhoususillaan ja kumisuappaat jalassa talloomassa kylillä. Oli tellännä pyyhettä housuusa jotta oli vaekee kävellä semmosen möykyn kansa.

Äänestä

Minun möykky on aito. Jos olet nainen ja tulet vastaan, eiku vaan reilusti kokeilemaan sitä etumusta, että tuntuuko aidolta?

Äänestä
  • Suapi tulla iha hipasee tai vaikkapa nuolastakkin :p

    Äänestä

Kunhan varoo ettei roiku ihan valtoimenaan, saattaa mennä vielä pinnojen väliin ja sitten se on älämölön paikka, ellei jodlauksenkin!

Äänestä
  • Tuskin maltan odottaa kesälomaa Lieksassa! Jos miehet on siellä näin mukavia ja vapaamielisiä, lomasta tulee ikimuistoinen. Onnen odotuksessa.

    Äänestä

  • Impi kirjoitti:

    Tuskin maltan odottaa kesälomaa Lieksassa! Jos miehet on siellä näin mukavia ja vapaamielisiä, lomasta tulee ikimuistoinen. Onnen odotuksessa.

    Muistanhan minä tok siut Impi. Impihän sinnout aena ollunna ja se miun pittää sannoo, jotta out viellää ihan haaskan näkönen. Mukavviihan myö miehet tiällä eilleen ollaan.

    Vaen kun tulet kylällen niin muistak varroo mustii miehii. Niistä kun ei aena tiijä. Ja ollaanhan myös kuitennii parempii sen puoleen. Tiijät Impi minkä.

    Äänestä

  • Outan sinnuu Impi kirjoitti:

    Muistanhan minä tok siut Impi. Impihän sinnout aena ollunna ja se miun pittää sannoo, jotta out viellää ihan haaskan näkönen. Mukavviihan myö miehet tiällä eilleen ollaan.

    Vaen kun tulet kylällen niin muistak varroo mustii miehii. Niistä kun ei aena tiijä. Ja ollaanhan myös kuitennii parempii sen puoleen. Tiijät Impi minkä.

    Minulla on sinulle Jormaseni hunajaista torttua varattuna kun tulen Lieksaan. Nuorena olit hyvin perso tortuille, mutta minun torttuni olivat sinusta maailman parasta, sopivan kosteaa sanoit.

    Äänestä

Mahotonta kun tuolleen kulukkoo ja kalu pullottaa mahottomasti.

Äänestä
  • Naeset juoksoot huutaen karkuun kun tuommosen kummajaesen näkkööt. Minä en aenakkaa jiä kahtommaan.

    Äänestä

Nyt on immet ja mummot sekallutta pyörräilyhousussa jölöpöttävän mulukun takia.

Äänestä

Jospa siinä olisi Lieksan tulevaisuuden siittäjä. Tulee tietysti taas Simo Hurtan tyylisiä, kun kaikki ovat samasta mällistä. On se tietysti parempi vaihtoehto kun mulatti Lieksa pitkällä juoksulla.

Äänestä

Gallub naisille.

Kumpi näyttää mukavammalta, sekö että pallit on eri lahkeessa kuin jortsu, vaiko se, että molemmat ovat samassa lahkeessa?

Äänestä

Molemmat samassa lahkeessa.

Äänestä

Mutta jos omistaa vanhan kansan vitjamunat, niin silloin ne on soviteltava eri lahkeisiin. Muuten tulee tilanahtaus. Vitjamunathan kelluvat uidessa perässä kuin sorsapoikue.

Äänestä

Tännään ol tuas liikkeellä pyörräilyhousuissa. Kyllä on iso mulukku miehelä, on kun naisen käsivarsi.

Äänestä

Kohonut etuvarustus onkon se syrjäytnyt työtön mies jolla ei ole muuta tekemistä

Äänestä

Jos on juluma mela niin siitä pitäs maksaa pinta-alalisää ja hommata vielä kantolupa! Varsinkin jos ion semmoinen joka alkaa käydä jo golfmailasta!

Äänestä

Liekö pyöräilyhousumiehellä sukulaisia Joen kaupungissa?

Äänestä

Pikkuhousumies oli tänään S-marketissa klo 13.30 jalassaan muutamaa numeroa liian pienet punaiset urheiluhousut. Etumusta oli täytetty aikalailla talouspaperilla tai vastaavalla.

Äänestä

Lieksan älyvapaat miettii ihmistä pyöräilyshortseissa. Naurettavaa. Missään muualla moinen juttu ei saa minkäänlaista huomiota. Lieksalaisilla on niin pienet munat, että pitää tehdä numero normimeiningistä.

Äänestä

Nyt tulee tietoa. Tämä kaveri on kaittanut tuhdin suolakurkun kalsareihin, ja siihen toukat trikoot päälle. Kyllä etumus pullottaa!

Äänestä

Missään muualla aikuiset miehet eivät liikuskele julkisilla paikoilla esittelemässä kaluaan pikkuhoususillaan. Sen takia aihe on saanut maailmanlaajuisen huomion. Odotellaan, milloin aikakausilehdet huomaavat lieksalaisen erikoisuuden. Päästään maailman kartalle myös positiivisessa mielessä eikä pelkästään negatiivisessa mamujen aiheuttaman vararikon takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sööli Pässi kirjoitti:

Viime kesäinen pyöräilyhousumies on vilahdellut katukuvassa. Tänään varsin kylmällä säällä miehustan esittelijämies pyöräili paksu takki päällä ja punaiset pikkuhousut jalassa Partalanmäen suuntaan. En ehtinyt nähdä, oliko etuvarustusta tehostettu viime kesän tapaan pyyheliinoilla luonnottoman kokoiseksi möykyksi. Etumustaan esitellessään viime vuonna miekkosen kävelytyyli oli kuin tyrikkäällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu