Tollo Mondeonsa kanssa

Täysin krpiintynyt

Mikä siinä on, että kaikki ääliöt päätyvät Fordiin. Aamulla 6.6 farkkumondeo mateli vasenta kaistaa noin 100 - 110 km tuntinopeudella ja vielä niin reunassa, että jumalaton hiekkapöly pöllysi pitkälle taaksepäin. Tämä kuski ei näyttänyt merkkiäkään, että lähtisi helvettiin siitä edestä kunnes hetken päästä ilman vilkkua nopea siirtyminen oikealle kaistalle suoraan erään auton eteen. Edessäni oli pari autoa vasemmalla kaistalla jotka lähtivät kiihdyttämään, mutta tämä Mondeo siirtyi juuri eteeni samalla tavalla eli ilman vilkkua ja nopea siirtyminen niin, että jouduin lähes seisomaan jarrun päällä, että ei tule kyljestä sisään. Taas mentiin muutama kilometri vasenta kaistaa hiljaa kunnes tämä pelle siirtyi oikealle jo hyväksi havaitulla siirtymisellä ja tietysti ilman vilkkua. Pääsin ohi niin kuinka ollakkaan lippis, ja tyhjä katse möllötti suoraan Mondeon ikkunasta.

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ford Vendome

      Näitä tolloja lippisäijiä kutsutaan myös "linnunkivittäjiksi" ajelevat millä tahansa automerkillä joten ei pelkästään Fordilla joka muuten on hyvä auto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3155
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2882
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2260
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1906
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1741
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      108
      1595
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1186
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1099
    Aihe