Dpo 12 puhdas nega. Vieläkö on toivoa olla raskaana? :(
Onko toivoa?
surullinen12345
10382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi testaat noin aikaisin? On sitä toivoa. Ja miksi noin surullinen olet, oletko yrittänyt raskautta pitkään?
No luulis et näkyisi jo edes jonkinlainen haamu:( yritystä jo liikaa takana, rypäleraskaus ja keskenmeno takana. Kai mussa on jotain vikana.
Odota muutama päivä ja tee uudestaan testi,iteki luulin että mussa vika ku kolme vuotta yritettii ja välissä oli ties kuinka monta keskenmenoo mut lopulta onnistu mut jos epäilet niin voithan käydä testeissä mutta toivottavasti on teillä nyt tärpännyt! :)
Ihana kuulla että teillä lopulta onnisti:) ite en kyllä enää jaksais tätä rumbaa ollenkaan. Välillä oon jopa pystynyt olee miettimättä koko yritystä mutta nyt toivon vaan niin paljon että onnistuisi. Tuun kertomaan myöhemmin miten kävi. Vaikka selväähän se on:/
Itsekin raskauduin 2,5v jälkeen ihan yllättäen, kun sitä vähiten odotin. Yritimme siis koko ajan mutta alloimme jo elämään siinä uskossa, ettei meille lasta tule ja teimme uusia tulevaisuuden suunnitelmia ja TIETTY HETI tärppäsi juuri sitten.. :)
Voi onpa ihana kuulla:) kunpa vaan itekkin jaksaisi keskittyä johonkin muuhun välillä. Kuukautiset sieltä taas just äsken alkoi. Onneks tuli sit ajoissa et pääsee taas nopeasti yrittää, vaikka tässä kierrossa ei paljoo toivoo ole ku mies lähtee reissuun 3 viikoksi!Onneksi ehditään pari päivää puuhailla, toivotaan että edes se yks simppa jaksaa sinnitellä muutaman päivän:D
Niijoo unohin kirjottaa et meilläki tärppäs heti ku rupesin jo luovuttaa ja aattelin että ei tästä tuu mitään mut se pahentaa asiaa jos kiokoajan kulkee miettimässä et tärppäsköhän nyt,nyt vaan koitat ottaa rennosti ja aattelet että tärppää sitte ku tärppää nii eiköhä se siittä sit ;) muuta aateltavaa nyt koitat keksiä :)
MOIKKA,MEILLÄ ON 10VUOTIAS TYTTÖ ,SAIMME ESIKOISEMME NUORENA,OLEMME NYT YRITTÄNEET 5 VUOTTA TOISTA LASTA MUTTA TURHAAN.OLEN SAANUT 6 KESKENMENOA JA KOHDUSSANI ON OLLUT 2 KYSTAA,JOTKA POISTETTU PÄIVÄKIRURGIASSA.
OLLAAN YRITETTY JA YRITETTY JA ENÄÄ EI JAKSA YRITTÄÄKKÄÄN,TULEE NIIN SYVÄ PAHA OLO KUN NIIN MONTA VUOTTA YRITETTY JA HALUTTU TOINEN LAPSI,MUTTA EI..AINUT MITÄ EN OLE KYLLÄ KOKEILLUT ON NUO OVULAATIO MITTARIT,MISTÄ SAISI JA HALVALLA,ETTÄ OVULAATION TIETÄISI TAKASTI SITTEN JA KOKEILIS VIELÄ IHAN VARMASTI TÄRPPI HETKINÄ.
OLIN KESKENMENOJEN JÄLKEEN JO NIIN HAJALLA ETTEI HETKEEN PYSTYNYT YRITTÄMÄÄNKÄÄN NIIDEN JÄLKEEN..OLEN KUULLUT "-KAIKKEEN ON SYYNSÄ" JA "-KYLLÄ SE SIITÄ VIELÄ".... EN JAKSAISI USKOA KUIN SIIHEN ETTÄ MEILLE SUOTU VAIN 1 RAKKAUS,EI ENEMPÄÄ. ON TÄMÄ YKSIKIN PARASTA MITÄ TAPAHTUNUT,SAIN KOKEA LUONNOLLISEN SYNNYTYKSENJA ÄITIYDEN
Aika ihme :o oon kuullu et toisen lapsen saaminen on helpompaa ja tuli huomattua se ku ekaa yritettiin kolme vuotta ja sit ensimmäisen jälkee päätettiin miehenkaa että ruvetaan jo yrittään toista että saajaan mahollisimman äkkiä kaveri ensimmäiselle että kumminki kestää taas useempia vuosia onnistua mut ei kereny ku yhet menkat olla nii tulin taas raskaaks.
En tiedä voiko olla meidän tärpistä vaikutusta, kun samassa kierrossa katsottiin että munanjohtimet vai mitkä nyt olikaan, on auki. Oli auki. Mutta olisiko voinut joku pikku hyytymä tai muu vastaava liueta sen aineen avulla koska heti tärppäsi ? Olen lukenut että muillakin on vastaavia kokemuksia. Sehän on ihan rutiinitoimenpide kun lapsettomuutta tutkitaan naisella.