Get Up Academy, kokemuksia?

Valmistuin tradenomiksi nyt keväällä, ja oon ollut työttömänä. Löysin tollasen neljän kuukauden koulutusohjelman, jota kautta pääsis töihin. Onko kokemuksia hommasta? Kannattaako hakee?

http://getupacademy.fi/traineet/
91606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eiks muka kellään oo kokemuksia tai tietoa? Jonkun kaveri ees?

Äänestä

Itselläni kokemusta 4 vuoden takaa. Kannattaa hakea ehdottomasti.

Get Up Academy antoi itselleni kannukset ratkaisumyyntiin B2B -maailmassa. Tällä hetkellä toimin suomalaisen teknologia yrityksen myyntijohtajana vastuualueenani Aasian markkinat.

Ilman GU:n intensiivistä ja tehokasta koulutusohjelmaa tuskin olisin päässyt urallani näin nopeasti eteenpäin.

Suosittelen lämpimästi!

Äänestä
  • :) kiva, että sieltä GU:ltakin joku ehtii sepittämään tänne satuja.
    Olisit liioitellut vähemmän, niin olisi voinut mennä läpi... Hih hih, vai että asiakasbuukkauskokemuksella myyntijohtajaksi jne jne.
    Voisiko teiltä joku pikkasen vähemmän räikeästi liioitteleva kirjoittaa seuraavan 'stetsonista' vedetyn ' kokemuksensa tänne? Buahahaa hah.... 4 kuukauden kiskuriliksalla tehdyn buukkausduunin jälkeen myyntijohtajaksi, kas kun ei pääministeriksi...

    Äänestä

  • Snadikusetus kirjoitti:

    :) kiva, että sieltä GU:ltakin joku ehtii sepittämään tänne satuja.
    Olisit liioitellut vähemmän, niin olisi voinut mennä läpi... Hih hih, vai että asiakasbuukkauskokemuksella myyntijohtajaksi jne jne.
    Voisiko teiltä joku pikkasen vähemmän räikeästi liioitteleva kirjoittaa seuraavan 'stetsonista' vedetyn ' kokemuksensa tänne? Buahahaa hah.... 4 kuukauden kiskuriliksalla tehdyn buukkausduunin jälkeen myyntijohtajaksi, kas kun ei pääministeriksi...

    Kylläpä on rajua tekstiä.

    Meidän porukasta kyllä melkein kaikki saivat työpaikat päämiehiltä. Yksi lopetti koeajalla. GU:n hyöty on siinä, että joku miettii palkkaamistasi, tuskin meistäkään kukaan olisi päässyt edes haastatteluun päämiehille. Seuraavasta porukasta kai kaikki saivat työtarjouksen. GU saa rahaa jos päämies palkkaa sinut, myyvät sinua kyllä aktiivisesti.

    GU on 4kk puhelinmyyntiä älyttömän pienellä palkalla. Sami3 muistaa väärin tai palkka on muuttunut, 20€ yli 50 tapaamisesta ja jos menee yli 80, saa 25€.

    Äänestä

Toi kuulostaa hyvältä!

Millainen se koulutus on, ja millaista työtä siinä koulutuksen aikana tehdään?

Äänestä

On kokemusta. Ihan vaan tiedoksi, ettei se työpaikka ole tämän koulutusohjelman jälkeen kirkossa kuulutettu ja kouiutusohjelman aikana todella vaikea päästä edes kohtuullisille ansioille (takuupalkka 1000e/kk, ja yli 50 PIDETYN SOVITUN TAPAAMISEN jälkeen saat tapaamisesta á 25 egee).

Mutta jos myyntitehtävät kiinnostavat sinua ja olet työttömänä, niin kyllä tämä kotona lorvimisen voittaa...ehkä. Nyt on kuitenkin kesä, kalja maistuu ihan kivalta ja rahaa saa valtiolta. Mutta sitä ei ole kieltäminen, etteikö tästä koulutuksesta olisi hyötyä tulevaisuuden myyntitehtäviin.

Minä en ole suositellut kenelläkään tätä, mutta tämä onkin vain minun mielipiteeni kyseisestä paikasta.

Äänestä

Mikäs siellä on meno nykyään? Lukeeko nykyiset tätä palstaa?

Äänestä

En suosittele kenellekkään. Pelkkää puhelinmyyntiä ja ei ole varmaa että yritykset rekrytoivat ton jälkeen. Verkostoi toki voi mennä luomaan mutta muuten ajan hukkaa.

Äänestä

ÄLKÄÄ MISSÄÄN NIMESSÄ LÄHTEKÖ TUOHON!! Osallistuin ja tosi huonolla kokemuksella. Tuo Tj on joku vanha kokki/ puhelinmyyjä. Mainostavat itseään myyntikouluttajana ja kehtaavat väittää että koulutus on korkealaatuista. Saman koulutuksen saa lehtiä myydessä kuin tuolla. He ainoastaan hakevat bookkeja asiakkailleen alhaisilla kustannuksilla ja käyttävät hyväksi ihmisiä. Suosittelen Aalto Pron tai Fec koulutuksia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Heikki-90 kirjoitti:

Valmistuin tradenomiksi nyt keväällä, ja oon ollut työttömänä. Löysin tollasen neljän kuukauden koulutusohjelman, jota kautta pääsis töihin. Onko kokemuksia hommasta? Kannattaako hakee?

http://getupacademy.fi/traineet/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu