Tietääkö kukaan onko a&k:n m4 CQBR:ään lähtönopeuden alenninta, jos joku tietää niin voisko laittaa linkin. Just aloitin softaamaan ja kentällä jolla pelaan on lähtönopeusraja 110m/s ja oman aseen lähtönopeus on 120m/s. Auttakaa!!!!!!
lähtönopeuden alennin?
ihmisolio mies
4148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kannata mitään lähtönopeuden alentajaa ostaa. Joko short stroketat, leikkaat pari kierrettä jousesta pois tai ostat kevyemmän jousen. Nuo lähtönopeurenalentajat tuppaa kuulemani mukaan tappaa tarkkuutta aika ikävästi
Kiitti. Leikkaan varmaan sitä jousta.kun ei oo aikaa ostaa mitään muita jousia .jne.
eii kannata jousta leikata, osta vaikka m100 jousi ja tiivistelet kunnolla.
Osta mielummin M90/M95 jousi ja tiivistät, koska M100 jousella kun tiivistää tehoja voi tulla aika helpostikin yli 110m/s, ja vaikka tulisi esimerkiksi 108m/s, niin kronoissa on eroja ja toinen voikin näyttää vaikka 112 m/s. 5-10m/s tehoero ei haittaa juuri mitään, ja onhan se kivaa kun ei tarvitse miettiä että antaako se krono alle 110m/s tuloksia.