Kone HP Elitebook 8530W siinä 3G paikka. Siihen kun laittaa sim kortin, pitäskö
sillä päästä nettiin. Kun ei pääse, mutta kun sim kortin laittaa mokkulaan niin nettiin pääsee. Mistä sen näkee tunnistaako kone kortin ja onko ajurit asennettu.
3G:llä nettiin
2
159
Vastaukset
- Se ohjekirja ?
Onko koneessa oikeasti se 3G-piiri vai vain SIM-kortin paikka ? Monesta kannettavasta on samaa peruskonetta 3G:llä ja ilman, usein se SIM-korttipaikka on kaikissa versioissa mutta ilman 3G:tä olevista puuttuu se 3G piiri.
Jos koneessa on se 3G-piiri niin se pitäisi näkyä laitehallinnassa vaikka ajureita ei olisikaan asennettu, tällöin laitehallinnassa näkyy sen kohdalla huutomerkki ajureiden puuttumisen takia. SIM-kortin paikallaan oleminen ei vaikuta sen itse 3G-piirin tunnistumiseen.
Koneen ohjekirjaan tutustuminen voisi auttaa asiaan, ei niitä ohjekirjoja turhaan koneen mukana toimiteta.- ei kirjaa
Laitehallinnassa ei kyllä näy 3G piiriä. Eikä ole ohjekirjaa. Kiitos vastauksesta. Eipä tarvii ihmetellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2497918IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2595052- 1711835
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)761750- 1861272
- 741238
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61127Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte1301001Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy208979- 104955