pirasetaami

Kokemuksia pirasetaamista? Mulle määrättiin pirasetaamia ja on jotenkin selkeyttänyt ajatusta ja rauhottanut, ehkä vähän auttanut keskittymäänkin. Mitään sivuvaikutuksia ei ole tullut. Lääkäri oli hieman epävarma tosta annostuksesta ja sanoi että kokeile mikä sopiva. Millaisia annoksia muilla? Itsellä 3 *1200.
25249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

onnekas bastard jos määrättiin. pitäs määrätä jokaiselle masentuneella ja addille. on väärin ja tehotonta (ja negatiivisia vaikutuksia) "lääkitä" SSRI:lla. kun dopamiini on se joka vaikuttaa keskittymiseen ja aikaansaamiseen.

Tiedoksi kun jengi kuitenkin tätä googlaa.
ThoughtFoodsilta tuli kiltisti tilatut pirat postiin. Ehkä se oli vain tuuri.
Ja jos olette reippaita niin bussireissu Tallinnasta Latviaan ja apteekista ilman reseptiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pira kirjoitti:

Kokemuksia pirasetaamista? Mulle määrättiin pirasetaamia ja on jotenkin selkeyttänyt ajatusta ja rauhottanut, ehkä vähän auttanut keskittymäänkin. Mitään sivuvaikutuksia ei ole tullut. Lääkäri oli hieman epävarma tosta annostuksesta ja sanoi että kokeile mikä sopiva. Millaisia annoksia muilla? Itsellä 3 *1200.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu