Varastan toisen hyvän kirjoituksen, mutta kerron sen

fitun varas

voi fittor
12.6.2014 16:38
0
Sulje
On idioottien tapa valokuvaamisessa puhua dynamiikasta! Se on samaa, kuin puhuttaisiin makkarankuoresta.
Kinetiikassa dynamiikka on liikkeiden suureita. Dynamiikka käsitettiin 4 000 vuotta juuri siksi. Nyt finninaamat "keksi" dynamiikan valokuvaukseen. Haaaa haaaaa ja haaaaa

5

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laita äkkiä

      Se foliohattu takaisin päähän, ajatuksesi tuntuvat karkaavan tänne.

    • fil. maist.

      Monissa maailman yliopistoissa voi opiskella dynamiikkaa itsenäisenä aineena. Siinä ei silloin käsitellä digikuvausta, vaan kappaleiden ja käsitteiden liikeratoja ja siirtymisien vaihteluja. Dynamiikasta puhutaan mekaniikassa, sähkötekniikassa, musiikissa, jopa lääketieteessä. Digikuvaukseen jostakin syystä käsite otettiin 2007-08, mikä minuakin hämmästytti fil. maisterina.

      • kfwjehghwh

        Niinhän se tässä maailmassa aina on, että huonoin vaihtoehto tulee aina yleiseksi.
        Ruotsalaisilla oli aikoinaan "fre style", mikä tarkoitti korvalappustereoita. Villitys loppui MP3 soitinten tultua.
        Yleiseti ottaen digitaalisuus on tuhonnut kaiken, kielenkin valokuvauksesta puhumattakaan.
        Nyt ei saa kakarat luokkaretkillä tai koulussa kuvatakaan, koska digikuvat voi joutua nettiin ja jonkun naama vahingossa siellä näkyä.


    • Pysy lestissäsi!

      On todellakin todettu niin monesti eläkeläinen sinun "tietosi" googlauiksen luuloiksi ja sieltä ammennetuksi pätemiseksi. Joskus et tajua matemaattisia merkkejä, et tiedä mitä ovat neutraaliluvut, logaritmisen ja linjaarisen erot ja jopa sekoilet murtoluvuissa vertaillessasi prosenttilukuihin.
      Siksi huutelusi muille ja neuvosi lääketieteestä paljastaa sinun melko kusiseksi savoalaispääksi, jolla on ollut työelämässä hirvittäviä vaikeuksia tulla toimeen viisaampien kanssa.

      • nähty tämäkin on

        Työeläkeläinen oan aina oikeassa! Hän on oikeassa silloinkin, kun ei vastaa heitettyyn haasteeseen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      56
      8730
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6584
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5907
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3800
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3193
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3109
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1894
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1756
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1448
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1196
    Aihe