Oon siis 14 vuoitas tyttö (täytän 15) ja näytän joltain nelosluokkalaiselta. Olen myös todella lyhyt jotain vähän yli 140cm.ahdistaa mennä ysille kun näytän seiska luokkalaisistakin nuoremmalta. Ja jos menen elokuviin ja se on k12 niin multa kysytään et oonko jo 12 ja k16 elokuviin pääsystä en voi haaveillakkaan. Voisinko saada itseni näyttämään jotenkin vanhemmalta. Auttakaa
näytän liian nuorelta
help me
9166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
hahhahah :D mulla vähän päinvastane tilanne, oon 13v jätkä turust ja oon 178 cm pitkä ja painan 74 kg ;D partaaki vähä tossa leuas ja sitte tos leukaperis vai mitkä ne o heheh :D aina kysytää et mitä vittuu meeksää kasille vast ku porukka luulee et oon jossai lukios :D
Mitä sitten vaikka näytät nuorelta? Varmasti olet kaunis ihminen.
No se on todella ärsyttävää esim minulla ei ole hirveästi kavereita sen takia koska näytän lapselliselta ja kaikki ajattelee että minä olen sen takia lapsellinen ja se ei pidä paikkaansa
Eikös sun pitäny olla trolli ja kirjottaa kaikkee trollaavaa joka sais mut repeemään?
Kun lyöt naamaan oikealla tavalla vahvasti meikkiä, niin näytät vanhemmalta.
Huhhu antaisin mitä vaa et oisin nuoren näköne ja pienikokonen.. Elä sinä huoli, tyttö nuori, vaikutat sika söpöltä :)
Totaa.. Nuoren näköseen naamaan ei välttämättä sovi ainakaan kovin vahva meikki. Voithan sä vähän jotain huulikiiltoa ja ripsaria ym söpöä pistää, mut älä peitä sievää naamaas millää sotamaalauksella, se näyttää vaan väkisin yrittämiseltä.
Jos mietit mitä laitat päälle, ei ehkä kannata kans varmaa pukeutua väkisin liian "aikuismaisesti", vaan löytää sellanen kultanen keskitie. Eli tyyli jossa viihdyt, joka pukee sua. Ja ei sillä vaatetuksellakaa ny oikeesti ole niin väliä, maailmassa on tärkeempiäkin juttuja.
Elä hermoile kavereiden suhteen, nuoril ihmisil on ain mitä ihmeellisimpiä syitä jättää muita ulkopuolelle, mut sä varmasti saat lisää seuraa uudesta koulustaski. Ku oot oma ittes ja mukava kaikille. Elä häpeile ittees koska sus ei oo mitää vikaa.
Hei, ite oon oon muuten vaa yksinäinen, ja sillee et ei oo paljoo kavereit.Haluaisikko nää puhua asiasta, jos vaikka johonki chatti systeemil juttelee yms.? :3 ilmota jos haluut lisä tietoo...
En ole ap mut sama ongelma. ;o;
Oon 15-vuotias, mut oon lyhyt ja muutenkin pienen näköinen yksinäinen.
Olis kiva jutella jonkun kanssa jol on sama tilanne. :3
Mulle voi kikkaa: pisamanaama
Meidän koulussa ylä-asteella muutamalla tytyllä oli sama ongelma. Samoin ammattikoulussa.
Ala meikkaamaan kunnolla (mutta ei sotkusesti), unohda kaikenmaailman printti t-paidat ja muut söpöt vaatteet, pukeudu siis tavallaan aikuisemman näköisesti, leikkaa ja laita sun hiukset jotenki kivasti, se tekee oikeesti tosi paljon jo.
Eipä tuu muuta mieleen.