Hyvä Jarkko Lappi

posliini pollari

Jarkko Lappi olet oikein hyvä esimerkki siitä millainen poliisin tulee olla jatka ihmeessä samaan malliin saat paljon faneja. Saatkohan pitää työpaikkasi? Nyt on ollut paljon polliiseita otsikoissa mistä milloinkin, on uhkailtu nuortamiestä viimekesänä, tapaus Aarnio, Ulvilan surman tutkinnanjohtaja Joutsenlahti jne... Mikä vittu teitä kyttiä vaivaa??? Ootte aikamoisia rötöstelijöitä, rikollisia ja baari möykkääjiä. ?....tana

6

1855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seohfsdovhdsfole

      Kytät on täysiä paskoja. Yllättyikö tästä joku?

      • pösöö10

        En yllättynyt, pollarit on naisten suosikkeja, hyvin suunnitelluilla uniformuillaan mm. 70-luvun alussa Jyväskylässä oli Hymy-lehti piilokameralla otti kuvia, kun poliisi iski naisia yössä auton ikkunasta. Ja halukkaita kyytiin oli. Hätään ei poliisiautoa tahdottu löytää....

        HYmy kirjoitti "Poliisi auttaa naisia yössä" tai jotain tähän tyyliin. Aikoinaan oli iso juttu. Se poliisiauto oli rekkarikilviltään "pösöö" 10 kilviltään. Se auto poistettiin julkisuudesta.


    • Jostus

      Julkinen nöyryytys varmasti tarpeeksi kova rangaistus. Toivottavasti ei saa potkuja tämän takia, eri asia jos jotain vakavaa olis tapahtunut.

    • hurmuripolliisi

      Komeimmasta päästä polliisi....Tule TV:hen jälleen.

    • Vittujoo_

      Ja pienimunaiset mulqvistit aukoo täällä heppi pystyssä päätään. Ikinä ette pystyisi poliisina itse toimimaan, mutta nillitys on hallussa. Yhy-yy.

    • Katsoitse

      Voi kauheeta... Poliisikin on vain ihminen. Mies tehnyt paljon hyvää, pelastanut henkiä. Miksi siis aina muistella yhtä virhettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      144
      5800
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3586
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      122
      2815
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2498
    5. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      29
      1939
    6. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      263
      1851
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      49
      1800
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1626
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1587
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1540
    Aihe