Apua! Hamsuista!

Voiko hätätapauksessa (kun on purut loppunu) niin laittaa pelkkii heinii hamsterinhäkin pohjalle? tai oisko jotain muuta ideaa?
3197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän nuo heinät väliaikaisesti käy, ei kannata kuitenkaan hirveän pitkiä aikoja koska heinä ei ime virtsaa itseensä. Heinänkorret voivat myös vahingoittaa hamsterin ulkonevia silmiä

Äänestä

hyvänä lisänä voisi käyttää silputtua sanomalehteä (koska hamsterit eivät syö sillä tavalla mitään silppumaansa), myös wc-paperi ja talouspaperi ovat pehmeitä, lämpimiä ja imukykyisiä vaihtoehtoja, revityt puhtaat kananmuna rasiat ovat hyvää rakennus ainetta hamstraajille...ja paljon muitakin varteen otettavia vaihtoejtoja löytyy.
Hamsterisi on myös iloinen uusista remontti aineksista, saat pian huomata.
terveisiä vaan Wellu-hamsterilta:)

Äänestä

Jotkut hamsut tykkää pumpulista...
½!"#¤%&/()=?` (Älä välitä noista kuvioista)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anu kirjoitti:

Voiko hätätapauksessa (kun on purut loppunu) niin laittaa pelkkii heinii hamsterinhäkin pohjalle? tai oisko jotain muuta ideaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu