Illan huippumatsi!

Jogel de Ning

4

108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anu S Tappi

      "Espanja on suosikki tähän otteluun, sillä Hollannin junnupuolustus ei ole turhan vakuuttava. Karsinnat ”Oranje” klaarasi tuttuun tyyliinsä todella helposti, mutta nyt ei puhuta enää karsinnoista. Maaleja tässä pelissä tulee kaikki edellä sanottukin huomioiden todennäköisesti suhteellisen vähän. Espanjan menestyksillä mennään. 1–0 lienee sopivin valinta tähän matsiin, vaikkei 2–1 ole huono vaihtoehto sekään. Maalimäärien suhteen vaakakuppini kallistuu alle 2,5 -vetoa kohti noin 70-prosenttisesti. Sitä siis pelataan."

      Loistavaa ANALyysiä.

      • 16???

        Siis aivan silkkaa zaizea tuo analyysi, sen on varmaan antanut, joku nippanappa pallon tunnistava pepefani.Oranje tuli jaTYRMÄSI ylimielisen Espanjan.Ainoan maalin saivat Italialais tyylisellä filmaamisella.Holland koor er!!!!!!


    • taneli12

      Hollanti on aina hollanti. Liian kovia kärkiä ja luovaa pelaamista monille huippumaille. Lyö ne nippuun, kun mahdollisuus on. Sellainen on hollanti, joka ei ole luonut jalkapalloa mutta teki siitä taidetta.

    • karh1

      Suosikkejani ovat saksa hollanti Italia ranska antakaa anteeksi unohdin nimmarin on vaikeeta kirjoittaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      437
      2829
    2. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      2350
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      64
      1929
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      326
      1474
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      165
      1308
    6. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1162
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      93
      1097
    8. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1047
    9. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1017
    10. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      101
      858
    Aihe