Light vs. Zero?

Eli kumpaa olisi laihtumisen kannalta parempi juoda, Coca-Cola Lightia vai -Zeroa? Tiedän että noissa kummassakaan ei juuri kaloreita oikeastaan ole, mutta en tiedä mitään niistä lisäaineista, tai mahdollisista "piilokaloreista", mitä ne voivat kätkeä. Onko kellään antaa mitään informaatiota?
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

samaa turvottavaa pskaa

Äänestä

ei kai sillä mitään väliä oo, mutta itestä zero maistuu paremmalta, light on jotenkii vähän laimeeta? eihän tässä oikeesti varmaan mitään makueroa ees ole mutta :DD

vesi on kuitenkin kaikkein paras vaihtoehto :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietin vain kirjoitti:

Eli kumpaa olisi laihtumisen kannalta parempi juoda, Coca-Cola Lightia vai -Zeroa? Tiedän että noissa kummassakaan ei juuri kaloreita oikeastaan ole, mutta en tiedä mitään niistä lisäaineista, tai mahdollisista "piilokaloreista", mitä ne voivat kätkeä. Onko kellään antaa mitään informaatiota?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu