Olen vaihtamassa autoa, onko kokemuksia Laguna/Megane vm. 94-97,55-70 tmk., mitä kannattaa tsekata kun on ostamassa eli tyypillisiä vikakohteita?
Renault, hyvä?
5
815
Vastaukset
- paljon ajava
200000 km aikana 97 Laguna d:ssä ilmenneet viat.
Iskunvaimentimien vaihto, etujarrupalat vaihto (ei vielä tarpeellinen mutta varmuuden vuoksi)4-5 polttimoa, etupyörän laakeri, hehkutulpat.
Hammashihnan vaihtoa suosittelen 100000 km välein kun tehdas antaa 120000km suosituksen.
Jatkuva kuluerä on diesel jota kuluu 5.8l/100km.
Naapurien ja muiden kateellisten nälvintä on silkkaa musiikkia, kun itse on tyytyväinen.
Toivon turvallista Uutta Vuotta 2002 sinulle ja muille Renu kuskeille. - farmari
ajoin - vm 98 lagunalla brekilla vajaat 200tkm ei mitään vikaa.
vesipumppu (400 mk) vaihdettiin jakopäänhihnan yhteydessä kun se oli kostea... ja tämä on se tyyppivika dieseleissä sanoo taksimiehet.
Ollin siihen erittäin tyytyväinen, tilava ja hiljainen peli.
se on painava auto, ajoin hirven jalkojenväliin 110 km/h, se tuli katolle: peltivaurioita, runko ei mennyt mutkille lainkaan ja ovet toimivat kuin kassakaapissa vaikka katto liiskana.
vosi olla että en kiroittelisi näin jos olisin ajanut keposemmlla merkillä.
Suosittelen Lagunaa- Sölankari
Osta Megane
On auto isolla A:lla ;-)
- Pjööna Bis
Kun ostat Rellun, muista katsoa lompakon pohjalle!
- jan_72
Onko kokemusta Renault Scenic 1.9 dti -98 ?
Mitä mieltä. Onko soveltuva pitkiin maantieajoihin?
Dieselvero? kulutus?
En ole koskaan omistanut Renaultia..
Viimeksi Subaru Legacy -92 olin tosi tyytyväinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?4162213Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh661347Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371208
- 891171
- 1001037
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133954- 48890
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60770